Главниот дизајнер Џони Ајв во соработка со колегата Марк Њусон креираше прстен кој е изработен од еден блок дијаманти. Џони Ајв е британски индустриски ...
сите 7 | | | прочитана: 253 | веќе видена

Објавен е трејлерот за претстојната криминалистичка драма „Трага“, која собра одлична актерска екипа. Ова е ново остварување на режисерот Брајан А. Милер, а ја ...
сите 4 | | | прочитана: 242 | веќе видена

Сите предлози се доволно едноставни и можете да го вклучите целото семејство! 1. Дрвени елки 2. Венчиња од конец 3. Мини полароиди 4. Цртање по бели топчиња 5. ...
сите 3 | | | прочитана: 240 | веќе видена

Северина првпат проговори за фотографиите кои во последно време го преплавија интернетот. Во последните неколку недели, некои медиуми беа преплавени со ...
сите 8 | | | прочитана: 235 | веќе видена

Момче кое продавало храна на стадионот на бејзбол тимот Детроит Тајгерс, доби 18 месеци условна казна бидејќи плукналo во парче пица пред да му ја даде на ...
сите 3 | | | прочитана: 235 | веќе видена

Секој кој го пробал тврди дека е навистина ефикасен,а состојките што ви требаат ги имате во вашиот дом. Постојат бројни народни лекови за главоболка, меѓуто се ...
сите 11 | | | прочитана: 231 | веќе видена

Рачно напишаното писмо на Алберт Ајнштајн во кое тој предупредува на зголемувањето на национализам и антисемитизм во Германија во 20-те години од минатиот век, ...
сите 14 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Градежниот факултет и ИЗИИС од УКИМ Скопје и Адинг Ад Скопје ќе спроведат нaучно-истражувачки проект: зајакнување ѕидарија со конструктивно префугирање – ...
сите 9 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Убавата актерка беше тема на вечерта поради својот моден избор. Холивудската актерка Ева Лонгорија (43) беше почесен гостин на гала вечерта на Американската ...
сите 6 | | | прочитана: 210 | веќе видена

Еве како изгледаше Јелена Карлеуша на свадбата со својот прв сопруг. Таа и нејзиниот прв законски сопруг Бојан Кариќ ја крунисаа својата љубов во 2004 година. ...
сите 10 | | | прочитана: 209 | веќе видена

„Јас сум единствената Македонка која каде и да оди се враќа со титула” Дунавка Трифуновска деновиве е во центарот на вниманието поради врската со Владо ...
сите 3 | | | прочитана: 207 | веќе видена

Во организација на Светската туристичка организација (UNWTO) и Министерството за туризам на Република Бугарија на 15-ти и 16-ти ноември во Софија се одржува ...
сите 5 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Звучи чудно, но е вистинито. Погледнете ги овие осум различни облици на носеви и кои карактеристики се врзуваат за нив, па самите проценете дали има вистина во ...
| | прочитана: 200 | веќе видена

Прекумерната тежина е директно поврзана со депресијата, заклучоците се темелат на опсежни студии, а психолошкиот ефект врз жените е двојно потежок за разлика ...
сите 4 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Во турската серија „Нашата Дениз“која ја гледате на Сител Телевизија, тој ја игра улогата на Мират кој сака да им помага на луѓето. Но, во приватноста тој и ...
сите 9 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Веќе е познато дека бебињата позитивно реагираат на звукот на мајчиниот глас, но освен тоа постојат уште работи кои влијаат врз развојот на бебето во ...
сите 3 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Мистеријата е решена. Слабите и дебелите луѓе секогаш се натпреваруваат во нешто, а еве кој од нив би издржал подолго без храна. Дебелите луѓе се обидуваат да ...
сите 2 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Со помош на радар, американските научници откриле метеорски кратер со големина на Париз под мразот на Гренланд, објави БТА. Небесното тело се судрило со ...
сите 12 | | | прочитана: 166 | веќе видена

next