Јогата е добра за сите делови од вашето тело – докажано е дека ја зголемува флексибилноста, го подобрува дишењето, ја зголемува силата во мускулите и го ...
сите 13 | | | прочитана: 995 | веќе видена

Можеби звучи чудно, но понекогаш не сте компатибилни со својот партнер и вашиот брак не значи дека би функционирал како што треба, дури и ако во врската сѐ ви ...
сите 10 | | | прочитана: 828 | веќе видена

 Иако се практични, пораките воопшто не се правилен начин за решавање на проблеми во врската. Во секоја врска некогаш доаѓа до некои несогласувања, кога ни се ...
сите 2 | | | прочитана: 480 | веќе видена

 Дали останувате во врска по секоја цена? Или поважно ви е да бидете среќни отколку да бидете вљубени? Некои жените прават компромиси, но силните жени не ...
сите 3 | | | прочитана: 314 | веќе видена

Иако секоја врска се разликува, има одредени работи кои никогаш не би требало да ги направите во врска, особено ако се работи за искрена врска. Ако правите ...
сите 11 | | | прочитана: 282 | веќе видена

 Ние жените, генерално имаме силна внатрешна интуиција која најчесто се обидуваме да ја замолчиме. Длабоко во себе скоро секогаш ја знаеме вистината, но ...
| | веќе видена

Сте прекинале затоа што не сте се сложувале добро кога сте биле заедно Некои двојки едноставно не функционираат, а после одредено време откако се одвоени, ...
сите 4 | | | веќе видена

Дизајнерот Џоел е познат по своите "голи" ревии кои веќе некое време се тренд во Америка. "Ги советувам девојките да не излегуваат во вакво издание бидејќи ќе ...
| | веќе видена

Кристина Шикова, сестрата на напаѓачот на Рома, Патрик Шик, повторно ја пробудила имагинацијата на машкиот пол во Италија. Секси манекенката знае одвреме ...
сите 3 | | | веќе видена