Ја дочекавте Нова и Стара нова година, но нема да морате да ја чекате и Кинеската нова година - „Фчерашни новости“ се враќаат со нов материјал. Во недела, во ...
сите 6 | | | веќе видена

Путин е многу популарен насекаде во светот, па често се појавуваат интересни работи за него. Ние ви пренесуваме неколку. Неговите родители имале два сина пред ...
сите 7 | | | веќе видена

„Еден бакнеж“, „Дал да плачам ил да пејам“, „Штом те видам“…? Кои се вашите омилени македонски евергрини?Во „Јавна соба“ можете да ги пеете заедно со „Ретро ...
сите 3 | | | веќе видена

 „Како не ви е срам? Поради луѓето како вас жени стануваат анорексични, булимични, несигурни, извршуваат самоубиства и што уште не...“ Шели Пробстел од Нов ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристијан Српак, шеф на полицијата во ПУ Меѓумурје, е голем љубител на спортот, особено на фудбалот и трчањето, тој учествуваше во голем број хуманитарни трки ...
сите 7 | | | веќе видена

Загадениот воздух и климатските промени се на врвот на листата за најголеми закани по човековото здравје во светот во 2019 година, што ја подготви Светската ...
сите 7 | | | веќе видена

Портпаролот на Владимир Путин, Димитриј Песков за весникот „Аргументи и факти“ откри неколку детали за рускиот претседател кои што досега не беа познати во ...
сите 3 | | | веќе видена

 Mariano Di Vaio е италијански блогер на чии фотки се восхитуваат повеќе од 6 милиони Инстаграм следбеници. 29-годишниот Италијанец е татко на две деца, а на ...
сите 2 | | | веќе видена

Фластерот исто така бил видлив на фотографиите на Трамп во понеделникот, кога од Вашингтон одел во Њу Орлеанс. Здравјето на Доналд Трамп, кој во јануари ...
сите 3 | | | веќе видена

Фото: Pixabay Жителите на Италија минатата година успеале да заштедат 674.281 евра бидејќи на работа патувале пеш, со велосипед или го споделувале превозот со ...
сите 7 | | | веќе видена

Оливер Твист, Дејвид Коперфилд, Ебенизер Скруџ - што ги прави ликовите на Чарлс Дикенс толку посебни? Погледнете го видеото за да дознаете и да научите нешто ...
сите 3 | | | веќе видена

Бутелска, главната улица во скопката општина Бутел, четири месеци е раскопана, целата е со дупки и по неа не може да се вози. Град Скопје во октомври лани ја ...
сите 2 | | | веќе видена

next