Моделот и глумица Емили Ратајковски, покрај убавото тело, е позната и по убавиот личен стил. Своите модни таленти до сега ги покажуваше преку сопствената ...
сите 7 | | | прочитана: 1966 | веќе видена

На 21ви јуни, планетата Нептун започнувања со ретроградно движење и носи значајни промени. Нептун ја симболизира мистичноста, духовноста и спиритуалноста. ...
сите 3 | | | прочитана: 446 | веќе видена

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од ...
сите 5 | | | прочитана: 260 | веќе видена

Кога Меланија Трамп ќе го потврди тоа, тогаш знаете дека сте на вистинскиот пат. За нешто да го прогласиме за моден тренд, неопходно е барем три дизајнери да ...
сите 7 | | | прочитана: 209 | веќе видена

Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата. Тој ја чисти косата и ѝ дава волумен и сјај, додека истовремено го спречува нејзиното ...
сите 6 | | | прочитана: 209 | веќе видена

Светскиот топ-модел и позната бразилска убавица, Алесандра Амбросио жешките денови ги минува во Грција, а своите фанови ги израдувала со нови фотографии на ...
сите 9 | | | веќе видена

Која жена не сака да си купи нови чевли? Сепак, припадничките на понежниот пол често купуват чевли кои се малку тесни, но преубави, дури кога зборуваме и за ...
сите 4 | | | веќе видена

Познатата млада пејачка Тејлор Свифт веќе неколку години е на јавната сцена и со својот глас, но и со настапите, ги воодушевува фановите кои нетрпеливо го ...
сите 3 | | | веќе видена

Преубавата актерка и сопственичка на бјути бренд, во последно време не ги соблекува лелеавите летни фустани. Не направила исклучок дури ниту за промовирање на ...
сите 6 | | | веќе видена