Доколку сакате секогаш да бидете во тек со модните трендови, неколку безвременски модни комбинации секогаш треба да ги имате во вашиот плакар. Класичните шик ...
сите 5 | | | прочитана: 626 | веќе видена

Според ново истражување на Универзитетот Кембриџ, социјалните мрежи откриваат многу повеќе отколку што посакуваме, како на пример, нашата интелигенција, ...
сите 5 | | | прочитана: 612 | веќе видена

Глумицата Ева Лонгорија присуствуваше на гала вечерта на Американската унија за граѓанска слобода и таму ја прими наградата за својот активистички ангажман во ...
сите 6 | | | прочитана: 220 | веќе видена

Дали сте и вие од оние кои кога малку ќе паднат температурите веднаш сакате да се стуткате под топло ќебе и да не мрднете цел ден? Доколку сте вечно смрзнати, ...
сите 3 | | | прочитана: 151 | веќе видена

 Секоја сезона си има по еден препознатлив и впечатлив принт кој го гледаме каде и да се завртиме. Оваа есен/зима сезона тоа дефинитивно е змискиот принт. Го ...
сите 2 | | | веќе видена

Првиот специјализиран машки магазин Friday.mk и агенцијата за организирање на настани MOMENTUM INC веќе со полна пареа работи на настанот кој за прв пат ќе се ...
сите 6 | | | веќе видена

Алцхајмеровата болест може донекаде да се ублажи ако се открие на време, но не е лесно да се препознаат симптомите, а тоа сега може драстично да се промени. Во ...
сите 4 | | | веќе видена

За да ја прослави 45-годишнината на еден од своите најпрепознатливи производи, Тимберленд овој викенд подготви вистинска дизајн лабораторија во продавницата во ...
сите 4 | | | веќе видена

Во финалето на ревијата на Шанел пролет /лето 2019, Карл Лагерфелд се појавил со „непозната“ бринета и ги поздравил гостите. Нејзиното име е Виржини Вијар и ја ...
| | веќе видена

next