Легендарниот стрип-автор Стен Ли, креаторот на суперхероите од Марвел, како што се Спајдермен, Ајронмен, Халк, Тор и други, почина синоќа на 95-годишна возраст ...
сите 29 | | | прочитана: 4425 | веќе видена

Дарко Лазиќ веќе три недели се наоѓа во болницата во Земун по страотната сообраќајна несреќа.По последната операција на ногата, тој сеуште е прикован за ...
сите 57 | | | прочитана: 2845 | веќе видена

Светата православна црква денес го празнува споменот на светиот маченик Нестор, кој со благослов на Свети Димитрија, го убил гладијаторот Лео. Во времето на ...
сите 24 | | | прочитана: 2107 | веќе видена

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени ...
сите 39 | | | прочитана: 1963 | веќе видена

Многу сум среќна што по подолго време „Охридско лето“ ќе функционира во текот на целата година, рече директорката на фестивалот, Наташа Поповиќ Александра ...
сите 15 | | | прочитана: 1408 | веќе видена

Ѕвездите порачуваат дека овој знак денес има најмногу можност да привлече изобилство и магија на љубовта. Мили Лавови, партнерот и вие денес сте „луди“ од ...
сите 2 | | | прочитана: 1400 | веќе видена

Кога во август 1990 година претседателот на Соединетите Американски Држави призна дека имал љубовна афера со својата тогаш 22-годишна стажантка и секретарка, ...
сите 16 | | | прочитана: 1313 | веќе видена

Богдана Родиќ официјално е снаа на цеца. Вељко заедно со фолк дивата заминал кај родителите на својата партнерка официјално да ја побара нејзината раката.  ...
сите 20 | | | прочитана: 1247 | веќе видена

Иако се чини дека би препознале нарциосидна личност штом проговори, постојат знаци кои не веднаш се поврзуваат со ваквата особина и егоизмот. Освен постојаното ...
сите 24 | | | прочитана: 1165 | веќе видена

Британскиот принц Чарлс, кој во среда ќе наполни 70 години, продолжува да ужива во титулата "вечен престолонаследник" која ги поддржува неговите залагања за ...
сите 37 | | | прочитана: 1056 | веќе видена

Критичарот Стив Роуз го посочува „Боемска рапсодија“ како пример за тоа дека не е важно што мислат критичарите, туку колку е добро етаблиран брендот! Филмскиот ...
сите 4 | | | прочитана: 927 | веќе видена

Мало дете падна од велосипед: Кога ќе видите кој му доаѓа на помош, ќе останете без зборови Дете пребрзо возело велосипед по што паднало на трева. Фала му на ...
сите 7 | | | прочитана: 860 | веќе видена

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, знае како пристојно да го промени својот изглед. Меган успеала да направи минимални промени во својот изглед, исто како што ...
сите 35 | | | прочитана: 690 | веќе видена

Добро утро! Оваа среда ја боиме во кафени нијанси. Нашиот денешен предлог е здолниште од твид во кафено-црна комбинација. Го комбинираме со широк џемпер со ...
сите 11 | | | прочитана: 669 | веќе видена

Мајката на две годишната Наџа Петровиќ од Крагујевац која почина во април годинава, откако била заразена од морбили бидејќи докторите ја ставиле во иста соба ...
сите 6 | | | прочитана: 663 | веќе видена

Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
сите 12 | | | прочитана: 662 | веќе видена

За 30 години, договорот кој ја одржува рамнотежата и мирот на Антарктикот би можел да биде ревидиран. Се поставува прашањето дали кардиолошките пронајдоци ќе ...
сите 6 | | | прочитана: 660 | веќе видена

next