Баба Ванѓа предвидела многу лоши сценарија и катастрофи, но за еден знак од Зодијакот верувала дека е среќен и дека брзо ќе се збогати. Се работи за Девицата ...
сите 143 | | | прочитана: 7845 | веќе видена

Чочков ги бранеше боите на најпопуларните скопски фудбалски клубови Вардар и Работнички. Кариерата му е исполнета со многу доживувања и другарувања Една од ...
сите 30 | | | прочитана: 2317 | веќе видена

Женските претставнички на британското кралско семејство продолжуваат да бидат во центар на вниманието со своите модни избори. Додека Кејт и Вилијам се на ...
сите 29 | | | прочитана: 1983 | веќе видена

„Немам идеја која е Кристина Мандарина, не сум прочитал ништо за неа, немам време за тоа“, признал најпопуларниот хрватски пензионер, Тајлат Селмани (82), ...
сите 7 | | | прочитана: 926 | веќе видена

Британскиот принц Хариво интервју кое го даде во Африка, за прв пат зборуваше за неговата врска со неговиот постар брат Вилијам. Судејќи според неговите ...
сите 24 | | | прочитана: 841 | веќе видена

Сју и Ноел Ратфорд, од Ланкашир, Велика Британија, преку видео на јутуб каналот објавија дека го очекуваат раѓањето на своето 22ро дете. Видеото започнува со ...
сите 5 | | | прочитана: 600 | веќе видена

Раперката Карди Би го истетовира името на својот сопруг, раперот Офсет и тоа верувале или не, во чест на неговата гордост. Пејачката е позната по тоа што нема ...
сите 6 | | | прочитана: 569 | веќе видена

Скопје/Охрид, 21. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Здружението за култура, литература и уметност „Галикул” има чест да извести дека поетесата Долорес Атанасова-Лори ...
сите 10 | | | прочитана: 565 | веќе видена

Глиберт Левин, главниот истражувач во експериментот на НАСА во рамките на кој на Марс биле испратени сонди „Viking“ во 1976-та година, објавил статија во ...
сите 23 | | | прочитана: 565 | веќе видена

Пријатели и роднини се собрале во ирскиот град Килкени за погребот на Шеј Бредли (62), ветеран на ирската војска. Додека тажната поворка го гледала спуштањето ...
сите 6 | | | прочитана: 427 | веќе видена

Ешли има две годишни близначки Хоуп и Фејт и синот кој има 4 години Леви. кога слушнала колку нејзиниот брат и неговиот партнер Брендон се мачат да станат ...
сите 9 | | | прочитана: 394 | веќе видена

Базиликата е со раскошна архитектонска диспозиција со сите елементи што се карактеристични за овие градби: олтарна преграда со парапетни плочи со крстови, ...
сите 14 | | | прочитана: 392 | веќе видена

 На 22 септември, 1994 година започна со прикажување една од најуспешните и најпопуларните хумористични ТВ серии на сите времиња, омилената FRIENDS. 10 сезони ...
сите 4 | | | прочитана: 380 | веќе видена

„После хаваријата која се случи со недобивањето на датум за отпочнување на преговори со ЕУ, а по потпишувањето на срамните договори, Глас за Македонија се чуди ...
сите 4 | | | прочитана: 364 | веќе видена

Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, има нова девојка која изгледа како двојничка на неговата мајка. Станува збор за актерката Фиби ...
сите 9 | | | прочитана: 357 | веќе видена

next