Во време на светска пандемија кога луѓето живеат во паника и страв од новиот вирус кој и во државава зема се поголем замав и се зголемува бројот на смртност, ...
сите 93 | | | прочитана: 1812 | веќе видена

Медицинската сестра детално ги опишува сите симптоми кои ги имала. Во нејзиниот случај тоа изгледало вака… Лиса е медицинска сестра од Велика Британија која ...
сите 31 | | | прочитана: 555 | веќе видена

Од статистичките податоци добиени ширум светот и исто така од Словенија, јасно е дека новиот коронавирус предизвикува најголем број смртни случаи кај постарите ...
сите 32 | | | прочитана: 295 | веќе видена

Марк Левин, претседател на Комитетот за здравство на Њујорк, кој го погоди текот коронавирусот, даде одговори на најчестите прашања што луѓето ги имаат за ...
сите 8 | | | прочитана: 263 | веќе видена

Додека илјадници Руси се наоѓаат во изолација поради пандемијата со коронавирусот, дел од нив на забавен и креативен начин се обидуваат да го пополнат ...
сите 5 | | | прочитана: 202 | веќе видена

Ако имате навика да грицкате сирење секој ден, со ова можеби правите добра работа за вашето срце… Конзумирањето на одредени италијански сирења може да го ...
сите 29 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Проблемите со намалувањето на кислородот во мозокот може да влијаат врз неговата функционалност Сотириос Циодрас Грчки инфектолог Освен високата температура, ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Романија се потврдени 3.183 случаи на коронавирус, починале 116 луѓе од кој број 36 само во град кој има околу 100.000 жители. Кризата во здравството, ...
сите 3 | | | веќе видена

Препорачуваме на родителите на мали деца, да се воздржат од бакнување на устата на своите деца, затоа што може да пренесат патогени бактерии на тој начин. Иако ...
сите 10 | | | веќе видена

Кога зборуваме за здрава исхрана, првата асоцијација секогаш е лимонот. Неговите позитивни својства се многубројни, а може да се користи на многу начини. Да ...
сите 6 | | | веќе видена

 Секојдневните навики за извршување на вообичаените обврски во животот можат да ви кажат многу за личноста. Ракувањата, модните избори и начинот на кој одите ...
сите 6 | | | веќе видена

Граѓаните да не ја користат Итната Помош Куманово за посета на пациенти кои не се во животозагрозувачка состојба, бидејќи службата сега е ангажирана и за ...
сите 7 | | | веќе видена

Хрватската колумнистка Ведрана Рудан во свој манир ја опиша ситуацијата што го зафати светот, а целиот текст е пренесен од нејзината веб-страница Рудан.инфо: – ...
сите 5 | | | веќе видена

ДОКТОРОТ – Докторе, тука ли сте? Ми треба помош. Докторе, одговорете на поракава ако сте до компјутер, исклучен ви е телефонот. Докторе, во рака држам жилет, ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на италијанскиот здравствен институт Силвио Брусаферо изјави дека нема докази дека вирусот циркулира во воздухот. Според достапните епидемиолошки ...
сите 7 | | | веќе видена

next