Доколку се прашувате колку ќе чини телефонот на преклопување на Samsung и кога точно ќе биде најавен, корејските медиуми денес ги споделија овие информации... ...
сите 59 | | | прочитана: 14703 | веќе видена

Германскиот суд донесе уште една неповолна одлука против Apple на кого сега му е забрането да користи манипулативни соопштенија кои може да ги доведат во ...
сите 17 | | | прочитана: 4028 | веќе видена

На интернет протекоа информации околу тоа што би можел да донесе новиот Android Q оперативен систем. Иако изданието на оперативниот систем Android Pie се уште ...
сите 16 | | | прочитана: 1529 | веќе видена

Изминативе неколку години, главниот извршен директор на Amazon Џеф Безос одржуваше ексклузивен настан за кој покани добиваа само милијардери, астронаути и ...
сите 18 | | | прочитана: 968 | веќе видена

Откако се појавија информации дека апликацијата на Фејсбук не може да се избрише од некои телефони на Самсунг, многумина се посомневаа дека најголемата ...
сите 4 | | | прочитана: 829 | веќе видена

Покрај новите микро ЛЕД димензии, облици и конфигурации кои ги поместуваат границите на традиционалните телевизиски дисплеи, компанијата Самсунг најави дека од ...
сите 3 | | | прочитана: 675 | веќе видена

„Фејсбук“ ќе инвестира 300 милиони долари во следните три години во локални новински агенции во светот, откако компанијата долго беше критикувана за улогата на ...
сите 16 | | | прочитана: 579 | веќе видена

Huawei го објави највисокиот процесор во индустријата базиран на архитектурата на Advanced RISC Machine (ARM). Новиот Kunpeng 920 процесор е дизајниран да ја ...
сите 11 | | | прочитана: 432 | веќе видена

„Епл“ испрати контроверзна година, во која мораа да се справат со многу проблеми. Последниот квартал беше поврзан со судски конфликти со „Куалком“ кои ќе ...
сите 5 | | | прочитана: 306 | веќе видена

Xiaomi е воглавно познат по агресивниот маркетинг и како компанија, која на пазарот пласира телефони со ниска цена. Меѓутоа, компанијата полека фаќа чекор со ...
сите 4 | | | прочитана: 299 | веќе видена

Идејата дека луѓето можат да живеат на некоја оддалечена планета како алтернатива на животот на Земјата отсекогаш звучела како најобично мечтаење, идеално за ...
сите 4 | | | прочитана: 164 | веќе видена

Microsoft минатата година ја достигна највисоката вредност во историјата, а порано беше и највредна компанија во светот. Во позадината на Apple и Amazon, за ...
сите 2 | | | прочитана: 161 | веќе видена

Македонската компанија за развој на софтверски продукти Интертек направи софтвер кој е единствен на македонскиот и регионалниот пазар, кој опфаќа повеќе ...
сите 8 | | | прочитана: 159 | веќе видена

next