Во рамки на годинешната програма поддржана од Министерство за култура на Република Македонија, на 17-ти ноември ( сабота), 2018 г., во Национална галерија на ...
сите 5 | | | прочитана: 469 | веќе видена

Пред да се ожени со сегашната сопруга Боркица , поранешниот премиер Никола Груевски беше во брак со докторката Сузана Арбутина. Груевски беше во брак со ...
сите 7 | | | прочитана: 456 | веќе видена

Tелевизиската мрежа „Ејч-Би-О“ денеска објави кусо видео со кое ја најави последната, осма сезона од хит-серијата „Игра на тронови“. Финалната сезона ќе почне ...
сите 6 | | | прочитана: 449 | веќе видена

Експертите во областа на нумерологијата тврдат дека има дирекна врска меѓу човечката судбина, неговиот карактер и броевите, како и дека постои взаемност помеѓу ...
сите 2 | | | прочитана: 427 | веќе видена

Брук Вест (26) од Нов Зеланд во својата кариера како спонзоруша, добила поклони во вредност од 30.000 долари, кои вклучуваат лап топи, егзотични патувања па ...
сите 3 | | | прочитана: 423 | веќе видена

Некогашната прва дама на САД отворено говореше за односот со Џорџ Буш во интервју со неговата ќерка Џена Буш Хагер. Зборуваше и за Америка, водењето на ...
сите 20 | | | прочитана: 422 | веќе видена

 Баба ви има билка која е решение за секој здравствен проблем и главна грижа во животот и е да не сте гладни и да не ви студи. Родителите знаат сè за нас, а ...
сите 2 | | | прочитана: 405 | веќе видена

Ракетата „Сојуз“, која полета од Гвајана, успешно во орбитата ја лансираше Метеоп-Ц, метеоролошки сателит на европската агенција EUMETSAТ , кои се одговорни ...
сите 14 | | | прочитана: 394 | веќе видена

Во спортот често сме сведоци на херојски подвизи, но малку таквите подвизи можат да се споредат со една Јапонка која со својата пожртвуваност и посветеност кон ...
сите 7 | | | прочитана: 384 | веќе видена

Форумот за демократска Македонија (ФДМ), организација на иселеници од Република Македонија, изразува сериозна загриженост за продолженото нефункционирање на ...
сите 10 | | | прочитана: 369 | веќе видена

Колку и да се трудите, ви се чини дека едноставно, сте магнет за погрешни момци. А, тие пак, лесно се лепат за вас. Сигурно и сте се запрашале што е тоа што ги ...
сите 3 | | | прочитана: 365 | веќе видена

По недамнешната анкета на Ројтерс, повеќе од 85% од луѓето во Америка редовно консумираат кофеин, па не е нималку чудно утрата да ги асоцираат на мирис од ...
сите 3 | | | прочитана: 364 | веќе видена

Доколку мислевте дека Кардашијан не сака повеќе деца, се лажете! За Ким Кардашијан и Канје Вест можете да кажете дека се екстравагантни, чудни и не знаат што ...
сите 18 | | | прочитана: 337 | веќе видена

Откако беше основана компанијата во април 2010, Xiaomi најави и доживеа експлозивен раст, кој прерасна во четврт производител на смартфони во светот. Сето ...
сите 5 | | | прочитана: 336 | веќе видена

next