Деветтото издание на фестивалот на нова музика „Здраво Млади“, ќе се одржи на 31 август во МКЦ, објавија организаторите. Подготовките велат дека се во тек, а ...
сите 4 | | | прочитана: 252 | веќе видена

Понекогаш најтешките рани не се оние кои другите ни ги отвораат, понекогаш најтешки се раните кои си ги нанесуваме самите на себе. Тоа се оние рани кои ги ...
| | прочитана: 249 | веќе видена

Иако изгледа како површината на Месечината, станува збор за чудна ретка појава на нашата планета. На површината на реката се појави огромен леден диск со ...
сите 15 | | | прочитана: 248 | веќе видена

Луѓето можат да го намалат ризикот од висок крвен притисок правејќи некои промени во нивниот животен стил или исхрана. Една од промените што ги предложија ...
сите 5 | | | прочитана: 219 | веќе видена

Славната и мистериозна Голема сина дупка во Белизе конечно е истражена и знаеме што има на нејзиното дно. Минатиот месец научна експедиција се упати на дното ...
сите 11 | | | прочитана: 218 | веќе видена

 Замислете на пат од работа кон дома да можете да си позајмите книга бесплатно и без членска книшка од библиотека. Во светот постојано има нови креативни ...
сите 3 | | | прочитана: 207 | веќе видена

Старец кој сакаше да остане анонимен, заборавил дека купил тикет уште во јануари минатата година. Австралијанец од Нов Јужен Велс стана милионер откако ...
сите 18 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Јапонските работодавци одлучиле спиењето на работното место да биде дел од задолжителните обврски на секој вработен. Овде не се мисли вработените да добијат ...
сите 4 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Насмеаната Кејтлин Охаши го освои светот откако на универзитетско натпреварување во САД доби „перфектна 10“ за рутината на партер на музика од Мајкл Џексон и ...
сите 19 | | | прочитана: 194 | веќе видена

Потребни состојки: 2 јаболка по ваш избор сок од лимон цимет во прав Начин на подготовка: Јаболката измијте ги убаво, исушете ги и издлабете ја средината од ...
сите 8 | | | прочитана: 192 | веќе видена

Новиот возач на Ред Бул, Пјер Гасли, веќе даде предупредување до својот нов тимски колега, а тоа дека нема намера да биде втор пилот во екипата од Милтон Кинс. ...
сите 9 | | | прочитана: 190 | веќе видена

next