Контроверзното тестирање на ова американско „технолошко чудо“ е веќе спроведено на 10 илјади кинески ученици, а слични програми се спроведуваат и во САД, ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Хрватска, се појави еден вид на #MeToo движење, жените излегоа во знак на протест поради прекумерно страдање и злоупотреба со кои тие се соочуваат во текот ...
сите 4 | | | веќе видена

Општина Ѓорче Петров денеска посети две социјално загрозени семејства кои живеат во исклучително тешки услови, и им подари зимски јакни. На јакните најмногу им ...
сите 3 | | | веќе видена

Тој има наметлива арома и вкус и дури може да го исплаши вампирот! Тој е исто така меѓу најсилните природни имунолошки стимуланси, но неговата сила не ...
сите 7 | | | веќе видена

“Вистинска среќа е ден поминат на плажа”, напишала британската манекенка и старлета Деми Роуз. Таа студените зимски денови одлучила да ги замени со високите ...
сите 3 | | | веќе видена

 Исланд е истовремено и „земјата на полноќното сонце“ и домот на поларните светла, но она што најверојатно не го знаете е тоа дека не можете да ги искусите ...
сите 4 | | | веќе видена

Најопасните региони во кои во 2019-та година би можела да почне Третата светска војна остануваат Јужното кинеско море, Украина, Персискиот залив и Корејскиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Својата шеста по ред книга со поезија, ја подготвува уметницата и поетеса Роза Мојсовска, која во Заводот за рехабилитација „Бања Банско“ во Струмица живее од ...
сите 3 | | | веќе видена

По речиси 5 години од исчезнувањето, и натаму нашироко се разгледува што точно се случило со малезискиот авион на летот MH370. Индонезискиот рибар Русли Кусмин ...
сите 7 | | | веќе видена

Збунет бербер избричил знак „play“ на главата на еден клиент - бидејќи тој му покажал паузирана снимка од фризурата која ја сакал. Маж од Кина сакал да изгледа ...
сите 2 | | | веќе видена

Тамара Крамер, основачот на нутриционистичката програма NuMe зборува за почетоците, од каде потекна идејата за дизајнирање на оваа линија и која е целта кон ...
сите 3 | | | веќе видена

next