Музиката е поврзана со филмот на предлабоко ниво. Квалитетниот „саундтрак„ често го прави искуството на гледање на добар филм покомплетно. Сетете се на ...
| | веќе видена

„Постапките за развод во Словенија се долги, скапи и пред сѐ, дискриминаторски. Децата често остануваат без соодветен и квалитетен контакт со еден од нивните ...
сите 5 | | | веќе видена

Наеднаш синот се лизнал и вреснал. На сопствено изненадување од планината слушнал глас кој повторил:„Лееелее!“. -Кој си ти?- прашало момчето. -Кој си ти? – ...
сите 3 | | | веќе видена

Имавме на времето едни емисии, пред ова затруениве турски и индиски, за мода и животен стил, најчесто американска продукција, за пред и потоа. Се пријавуваа ...
сите 2 | | | веќе видена

 Колку пати ви се случило да отидете во продавница за леб, а да се вратите натоварени со неколку кеси? Или пак, да излезете на прошетка, а да си купите парче ...
| | веќе видена

Хидроелектраната Три клисури во Кина со брана на реката Јанценгјанг е хидроелектрана со најголема инсталирана сила во светот. Три клисури е соединета мрежа во ...
сите 4 | | | веќе видена

 Неговото име постојано се поврзува со некој скандали, но тој е млад, амбициозен и работи постојано од различни рајски дестинации. Павел Дуров (34) е основач ...
| | веќе видена

Во четвртата епизода од серијалот „Банки“ на „Макфакс“ ја објавуваме приказната на Мито Митановски од Кичево. Тој ја купил фирмата „Тане Целевски“, која била ...
| | веќе видена

Да помогнеме на нашата сограѓанка и нејзиното семејство за нејзиното лекување во Русија…. Потребни се средства за второ одење на лекување на Валентина Наунова ...
сите 9 | | | веќе видена

Кога ќе помислиме дека во модата се прикажани сите можни експерименти, сега се појавија новите чевли потпетици направени од човечка кожа. Бизарни чевли се ...
сите 3 | | | веќе видена

Пред нас е кинеската нова година во знакот на земјената свиња, што најчесто се поврзува со напредокот, прогресот, среќата и добрите шанси. Новата кинеска ...
сите 5 | | | веќе видена

Силувачите кои се изживувале, а потоа ја убиле студентката Хана Корнелијус од Јужна Африка, се осудени на доживотен затвор, што предизвикало овации и аплаузи ...
| | веќе видена

next