Поранешната ѕвезда на Арсенал, Јувентус и Волфсбург, Никлас Бентнер неодамна се најде во центарот на вниманието поради скандалот кој го направи во Копенхаген ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 2016-та година, земјите од ЕУ загубија од данокот за додадена вредност (ДДВ) во вредност од речиси 150 милијарди евра, се вели во извештајот што го ...
сите 9 | | | веќе видена

Почина најниската мајка на светот, Стејси Хералд (44) од Кентаки. Стејси поради ретко генетско пореметување пораснала само до висина од 71 сантиметар, а иако ...
сите 6 | | | веќе видена

Секој сака венчавката да му помине беспрекорно и тој ден да го памети како најубавиот ден во животот. Невестите се особено чувствителни на тој ден, па некогаш ...
сите 5 | | | веќе видена

 Многу парови кои се веќе во сериозна врска и имаат можност, се иселуваат од дома и се одлучуваат да живеат заедно уште пред брак. Други пак, го прават тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

-Пред пет години дојде јатрва ми со плачење дека итно и’ требаат пари и дека мора да земе кредит за да ги покрие долговите за струја и за вода бидејќи веќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Нова недела и нов „Квадрат“ во неа. Еве ги содржините во новото издание: – Кои се новите тренди парчиња мебел дознавате од архитект Горан Ваљаков – Ви здодеаа ...
сите 4 | | | веќе видена

 Камери има секогаш и секаде, а луѓето прават селфиња со кралицата Елизабета дури и кога не ѝ е денот. Сигурно и вие имате впечаток дека кралскиот живот е ...
сите 2 | | | веќе видена

Жителите на Општина Сарај вчера ја добија својата „Coca-Cola Активна зона“. Оваа зона е 13-та по ред и е дел од големиот проект на Пивара Скопје и на ...
сите 8 | | | веќе видена

 Некои луѓе едноставно се родени за да ги прекршуваат правилата и не се одредени за да ги следат. Тие имаат свои начини на кои ги завршуваат работите, кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Потоа, сосема вообичаен процес е потопувањето во восок, кој наизглед ги прави јаболките поубави и ги чува од пропаѓање. Стручњаците советуваат дека е најдобро ...
сите 3 | | | веќе видена

Бурак Озџивит,турскиот актер кој се прослави во улогата на Бали Бег во мега популарната серија “Величенствениот”, одреден период се повлече од јавноста а ...
сите 6 | | | веќе видена

Познатиот астрофизичар демонстрира дека универзумот е навистина преубав.Размислете за сите одлуки - свесни или несвесни - што ги донеле стотици милиони ...
сите 2 | | | веќе видена

next