Французинките се жени со стил на кои сè им оди од рака и без да вложат голем напор тие изгледаат шик и модерно. Сепак, и тие користат некои мали тајни и ...
сите 2 | | | прочитана: 202 | веќе видена

Новиот процесор на Intel i9 9900K е чудовиште кога перформансите се во прашање. Процесорот е од деветта генерација и ќе биде веројатно најмоќниот процесор од ...
сите 4 | | | прочитана: 201 | веќе видена

И покрај тоа што сега се независни, споените близначки од Бутан, кои минатата недела беа разделени од австралиски хирурзи, не сакаат да бидат одвоени една од ...
сите 2 | | | прочитана: 198 | веќе видена

На родителите деновите им минуваат во преиспитување. Покрај сите обврски и она малку слободно време кое успеваат да го зграбат, и него го трошат на „враќање на ...
сите 2 | | | прочитана: 192 | веќе видена

По речиси 10 години градење, Шангај ги отвори вратите на хотелската атракција наречена Shanghai Wonderland или Shimao Quarry. Мега зданието е изградено во 88 ...
сите 18 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Еве како изгледаше Јелена Карлеуша на свадбата со својот прв сопруг. Таа и нејзиниот прв законски сопруг Бојан Кариќ ја крунисаа својата љубов во 2004 година. ...
сите 7 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Еден од најомилените јунаци на популарната култура, Мики Маус вчера го прослави својот 90-ти роденден. Ликот на најпознатиот глушец со кој пораснаа многу ...
сите 7 | | | прочитана: 184 | веќе видена

 Доколку често имате главоболки, многу веројатно е дека имате премногу тензија во мускулите на рамениците, вратот, а особено мускулите на вашата вилица. Оваа ...
сите 2 | | | прочитана: 183 | веќе видена

 Тие на пистата треба да создадат илузија на совршено тело, а пред појавувањето има строга селекција и макотрпна работа. Кога ќе помислите на Victoria's ...
сите 4 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Руските против-воздушни ракетни системи „С-400“ не само што се за неколку пати поевтини од американските конкуренти, туку нивните карактеристики ги надминуваат ...
сите 3 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Некогаш тоа што го правиме со најдобра намера, всушност ни штети, а токму тоа се случува и со миењето заби. Стоматолозите предупредуваат што никако не смееме ...
сите 3 | | | прочитана: 178 | веќе видена

„Гитари, дирки и свирки“ ќе биде првото училиште за музика и уметности во земјава, кое e наменето само за деца и млади во социјален ризик и каде децата ќе ...
сите 17 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Православната црква и верниците денеска го слават Галактон и Епистима. Духовната љубов на Галактон кон Епистима била толкусилна што тој не сакал да ја види со ...
сите 2 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Декемвриската сезона на забави и свечености е пред нас, па време е за „лов“ на сако од плиш кое ја поткрева секоја модна комбинација, правејќи ја свечена и ...
сите 3 | | | прочитана: 173 | веќе видена

next