Синот на Цеца и Аркан, Вељко Ражнатовиќ ја побара за жена својата девојка Богдана Родиќ. Снаата на Цеца со која нејзиниот син и официјално се вери и ја побара ...
сите 35 | | | прочитана: 1270 | веќе видена

Маж кој навидум има совршен живот: сопствена куќа, семејство и одлична работа одлучил сето тоа да го замени за 10 години помлада жена. Своите причини ги ...
сите 3 | | | прочитана: 1221 | веќе видена

Жена, деца и љубовница – комплетен сет за машка среќа. Љубовницата, како и секоја друга жена, честопати е во заблуда, надевајќи се дека порано или подоцна ...
сите 11 | | | прочитана: 1128 | веќе видена

Комисијата за единици мерки на 16 ноември донесе одлука дека се менува дефиницијата на досега познатата единица мерка за маса – килограмот. Досега килограмот ...
сите 8 | | | прочитана: 1104 | веќе видена

Принцот Хари и Меган Маркл веќе размислуваат за нивниот семеен живот по раѓањето на нивното прво дете, а голем проблем моментално за нив, пишуваат британските ...
сите 29 | | | прочитана: 1085 | веќе видена

Доколку обрнете внимание на физичките, менталните или емотивните знаци кои ви ги испраќа вашето тело, ќе може да живеете поубав живот. Еве како женското тело ...
сите 15 | | | прочитана: 1063 | веќе видена

Немаше спас, опасно беше. Кад погледнамо одозгора – иде Дунав! Искочисмо надвор на своју храброст и вољу. Ризик јак, мила душа. И да погинеш, колку можеш ќе се ...
сите 4 | | | прочитана: 1048 | веќе видена

Поради големиот интерес на македонската публика за денеска е закажан вториот по ред концерт на Здравко Чолиќ во Скопје, во ВИП Арената “Борис Трајковски“. ...
сите 9 | | | прочитана: 910 | веќе видена

Планетите кои кружат околу ѕвезди надвор од Сончевиот систем се нарекуваат егзопланети и досега се откриени речиси 4.000 такви планети. Новооткриената ладна и ...
сите 10 | | | прочитана: 868 | веќе видена

Додека неговите другарчиња си тераат безгрижно детство со сладоледи, грицки и играчки, малиот решава сите парички да ги заштедува во својата касичка за еден ...
сите 7 | | | прочитана: 856 | веќе видена

Православната црква денеска го одбележува споменот на Преподобен Јоаникиј Велики Црквата ретко дава некому назив Велик. А кога свеста на соборната личност, ...
сите 26 | | | прочитана: 847 | веќе видена

Сликата на британскиот уметник Дејвид Хокни вчера беше продадена на аукција во Њујорк за 90,3 милиони долари , што претставува рекордна цена за слика на жив ...
сите 35 | | | прочитана: 827 | веќе видена

Фејсбук беше предмет на многу критики во последниве месеци, главно поврзани со начинот на чување на личните податоци на корисниците. Компанијата беше хакирана ...
сите 17 | | | прочитана: 823 | веќе видена

Дознајте зошто е здраво да се пие сок од морков секое утро. Морковот има одлично и позитивно влијание врз човекото здравје и тело. Затоа е добро во секое време ...
сите 21 | | | прочитана: 816 | веќе видена

Неколку корисни совети кои ќе ви го олеснат користењето на Google Maps:. Проверете го растојанието помеѓу две локации Доколку го користите Google Maps на ...
сите 8 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Ново видео на популарниот „JerryRigEverything“ демонстрира дека најновиот таблет на Apple – iPad. Pro – се витка лесно и дури се крши како соленка без да е ...
сите 5 | | | прочитана: 797 | веќе видена

next