Мајка и Дете

Портсмут, Охајо – Мајката на Ле ј ла Кег се врати дома по три недели и рече дека заврши ла со хероин от. Таа е подготвена за лекување и сака да учествува во ...
сите 3 | | | веќе видена

Петорките Линколн, Ноел, Грејсон, Престон и Габриела сега имаат 18 месеци, но и две постари ќерки, четиригодишната Савана и тригодишната Авери. „Кога лекарот ...
сите 2 | | | веќе видена

Шелби Ејнџел одлучила јавно да ги повика другите родители даразмислат дали ќе летаат си авионите на холандската компанија KLM откако стјуардесата во текот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Триесет и седумгодишниот Џон Бладсворт е уапсен откако го фрлил својот петгодишен син во Атлантскиот океан. Сведоците тврдат дека Бладсворт неколку пати ...
сите 6 | | | веќе видена

Најновото истражување на научниците од Харвард сугерира дека брзата храна и енергетските напитоци влијаат на намалување на бројот на сперматозоиди кај мажите, ...
сите 6 | | | веќе видена

„Одлучивме нашето дете во првите 4 до 6 недели да не го види, ниту да го држи во раце никој друг освен ние и нашата постара ќерка. Првиот пат бевме буквално ...
сите 10 | | | веќе видена

Сонот на Новак Ѓоковиќ уште од негова седумгодишна возраст бил да стане тениски првак. Неговиот сон станал јаве благодарение на неговата упорност и трудот што ...
сите 130 | | | веќе видена

Ако некогаш вие или некој ваш близок имал потреба од паричен надоместок за туѓа нега, тогаш сигурно знаете за што зборувам. И не дека тие ситни пари ќе им ...
сите 5 | | | веќе видена

Во Фе јсб ук г рупата која об единув а родите ли, Ејм и Кини откриа дека облеката со дамки треба едноставно само да се обеси на сонце. Таа објавила фотографија ...
сите 2 | | | веќе видена

next