Мајка и Дете

„Детски свет на тенисот“ е програма базирана на целокупното тениско искуство на Вилма Марковска, а наменета е за деца до десет години и за деца на влез во ...
сите 7 | | | веќе видена

Многу родители не можат да се воздржат од објавување на секој детал од животот на своите деца, без оглед дали станува збор за бањање во базен или за денот кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сте родител на тинејџер, прашање на ден е кога тој ќе се соочи со првото вљубување, со љубовните разочарувања, раскинувања. Наместо да превртувате со очите ...
сите 10 | | | веќе видена

Истражувањето спроведено во една лондонска болница покажало дека пеењето на приспивни песнички ја ублажува нивната болка. Мајките би требало да им шпеат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Истражувањето покажало дека постојат два вида среќа: таа што се менува секојдневно, под влијание на стресот или емоциите поврзани со дневните случки, а втората ...
сите 3 | | | веќе видена

next