Мајка и Дете

Кога имате деца, разводот не е лесен. Поранешниот маж, некогаш принц, сега е чудовиште. Поранешната жена, до неодамна ангел, наеднаш е вештица. Без оглед што ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Франција владее паника затоа што на едно подрачје се родиле голем број бебиња со деформации на рацете или без раце. Почнува голема национална истрага. ...
сите 3 | | | веќе видена

Настојуваме да ги заштитиме децата од сѐ што е негативно, па и од самите себе ако се чувствуваме така. Но прашање на време е дали со тоа навистина ги штитиме ...
сите 13 | | | веќе видена

Првиот плакат на групата анти-вакцинаши во Америка се појавил на автопатот во Западна Вирџинија, а на него е синот на Ник Катоне кој починал во 2017. „Како ...
сите 2 | | | веќе видена

Mногу поретко се зборува за возрасните и за нивната опседнатост и зависност од мобилните телефони. Навистина стана незамисливо да се помине макар и еден ден ...
сите 4 | | | веќе видена

На настанот посветен на децата и на штедењето, кој се одржа вчера во филијалата на Халкбанк во Лептокарија, банката официјално го прогласи победникот од ...
сите 12 | | | веќе видена

Веројатно сте забележале дека вашето дете повеќе сака да си игра со далечинскиот од телевизорот и со тенџериња отколку со играчки. Искористете го тоа. Знаеме ...
сите 5 | | | веќе видена

Кој сака да го чујат, мора да биде гласен! На пример, кога бебеињата плачат, тогаш тоа не само што може да ги уништи нервите на родителите, туку и слухот. ...
сите 11 | | | веќе видена

Одењето кај баба и кај дедо е како целодневна забава. Тоа се луѓе кои имаат да ви пренесат многу приказни, мудрост и бонбони без да ве осудуваат. Кога ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Повод за разговорот со Сара Кочан, поубавата половина од двојката „одговорна“ за постоењето на „Dancers United MK“, најголемото танцово студио кај нас кое го ...
сите 6 | | | веќе видена

„Девојки, како се ослободивте од црната линија на средината од стомакот после породувањето?“ ги запрашала Карди Би своите пријателки на Инстаграм. За да покаже ...
сите 2 | | | веќе видена

next