Мајка и Дете

Дали сте бремени и разговарате со вашето неродено бебе? Иако ова може да изгледа чудно за луѓето околу вас, важно е за вашето бебе. Разговорот на мајката со ...
сите 16 | | | веќе видена

Воспитувањето на детето е голема одговорност која може да донесе многу предизвици, но и многу добри моменти. Да се ​​биде со детето додека расте, значи да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Недостигнувањето до одредени пресвртници во најраната возраст може да биде предупредувачки знак за родителите. Аутизмот кај децата е многу сложено нарушување ...
сите 16 | | | веќе видена

Постојат две 2 работи за кои повеќето деца не им простуваат на своите родители: 1. Прекршени ветувања Ако не сте целосно сигурни дека ќе можете да го исполните ...
сите 12 | | | веќе видена

Џордан Шајен, мајка јутјуберка која имала повеќе од 530.000 претплатници, го избриша својот канал откако се најде на удар на критичарите заради непромислен ...
сите 10 | | | веќе видена

Учениците имаат двојно поголема веројатност да бидат агресивни и да ги нарушуваат часовите доколку имаат родители кои биле насилни, премногу критични или ...
сите 11 | | | веќе видена

Родителите секогаш се обидуваат да ги мотивираат своите деца да работат дома, да ги извршуваат своите секојдневни задачи или едноставно да следат одредени ...
сите 16 | | | веќе видена

Мајката Џенсен Хауард објавила видео на Фејсбук во кое се гледа разликата помеѓу капките мајчино млеко и заменската формула под микроскоп. Клипот јасно ...
сите 9 | | | веќе видена

„Сакаме да истакнеме дека МОН продолжува со кршење на основните права на децата исклучувајќи ги од наставата сите деца со посебни потреби за кои државата си ...
сите 123 | | | веќе видена

Вашето бебе се одвикнува од пелени? Тоа е една од главните пресвртници за родителите и децата, која често се смета како еден од најголемите предизвици. И во ...
сите 10 | | | веќе видена

Сакате да знаете што всушност значи „гу-гу-га-га“? Зоундрим (Zoundream) верува дека може да ви го каже тоа. Швајцарската компанија тврди дека може да го ...
сите 36 | | | веќе видена

next