Мајка и Дете

Тие веќе почнале да учат шпански јазик, а принцот, наводно, веќе знае и да брои, пишува Harper’s Bazaar. Им помага дадилката Марија Турион Борало од која веќе ...
сите 17 | | | веќе видена

Повеќето жени ќе ги почувствуваат првите фетални движења до 21.недела од бременоста. Кај прворотките тоа е најчесто помеѓу 18.и 21.недела од бременоста, додека ...
сите 4 | | | веќе видена

Колку пати детето навистина тргнало за пет минути кога сте му рекле? Колку пати го повториле прашањето „А кога ќе дојде тато?“, а вие сте му одговориле – „Па ...
сите 4 | | | веќе видена

next