Холивудскиот актер Џони Деп ќе ја посети Србија во јануари следната година заради снимање на неговиот нов филм „Minamata“. Снимањето на филмот ќе започне во ...
сите 8 | | | прочитана: 630 | веќе видена

Претставничката на врвниот гламур уште еднаш заблеска на црвениот тепих. Претставничката на врвниот гламур уште еднаш заблеска на црвениот тепих. Меѓутоа, ...
сите 24 | | | прочитана: 627 | веќе видена

Дека годините ништо не му можат Борис Новковиќ (50) покажа пред некоја година кога по разводот од својата бивша сопруга во 2011 година, ја обелодени врската со ...
сите 8 | | | прочитана: 622 | веќе видена

Поп-ѕвездата Каролина Гочева неодамна беше на отворањето на новата продавница за италијански накит во Скопје. Во друштво со нејзиниот пријател Дадар, Каролина ...
сите 8 | | | прочитана: 596 | веќе видена

Славната актерка Никол Кидман како мала мислела дека кога ќе порасне ќе стане чесна сестра. – Многу сум духовна личност и верувам во Господ. Очигледно тој пат ...
сите 3 | | | прочитана: 513 | веќе видена

Се враќа „Мел Фест“, фестивалот кој своевремено беше единственото музичко талент шоу и надвор од неа Елена Петреска, Андријана Јаневска, Симона Поповска, ...
сите 7 | | | прочитана: 511 | веќе видена

Ѕирнете едно освежувачко мотивационо видео со поента да одите до крај, дури и кога мислите дека трката е изгубена. Ова „да одите до крај“ важи и за гледањето ...
сите 3 | | | прочитана: 510 | веќе видена

И покрај тоа што дебелината кај децата е проблем кој се јавува насекаде низ светот, научниците напоменуваат дека до сега има многу малку истражувања кои ...
сите 3 | | | прочитана: 505 | веќе видена

Многу работи кои сте ги знаеле за Москва, а не сте имале прилика да ја посетите, не важат. Ќе се збогувате со многу предрасуди за овој град после ова интервју. ...
сите 4 | | | прочитана: 479 | веќе видена

Моника Белучи уште еднаш ја оправда титулата - една од најсексапилните жени во светот. Имено, по неверојатна трансформација, актерката маѓапсува. Таа ја ...
сите 9 | | | прочитана: 463 | веќе видена

Многу жени тврдат дека една од најважните работи кај партнерот им е насмевката и добрата смисла за хумор, бидејќи насмевката прави сè да изгледа одлично. Во ...
сите 7 | | | прочитана: 453 | веќе видена

Фетичу ја пронашла сликата под дрво во источна Романија, по што ја предала на холандската амбасада. Романската писателка Мира Фетичу, која мислела дека ...
сите 8 | | | прочитана: 452 | веќе видена

Ивана е позната мејк ап артистка од Берлин. Таа често се појавува во медиумите и е многу активна на социјалните мрежи, а досега имала над 20 пластични ...
сите 6 | | | прочитана: 451 | веќе видена

next