Компанијата Microsoft размислува за додавање на специјално копче на тастатурата преку кое ќе се контролира Office. Новото копче би овозможило активирање на ...
сите 9 | | | прочитана: 478 | веќе видена

Почнувајќи од вечерва во 20 часот па до 12 август годинава, во Музејот на современата уметност – Скопје, публиката ќе има можност да го види светот низ ...
сите 7 | | | прочитана: 474 | веќе видена

На најважниот кралски настан во Велика Британија, Ројал Аскот, Кејт Мидлтон привлекува најмногу внимание со своите модни комбинации, особено со изборот на ...
сите 29 | | | прочитана: 463 | веќе видена

Еден хрватски угостител на првата страна на менито од ресторанот, навел се што треба да плати, сите даноци и придонеси, па на своето мени од ресторанот напишал ...
сите 11 | | | прочитана: 460 | веќе видена

Најновиот филм на Адам Сендлер „Мистериозно убиство“ го урна рекордот на Нетфликс, кога станува збор за бројот на луѓе кои го погледале објави „Индепендент“. ...
сите 10 | | | прочитана: 457 | веќе видена

 Какви планови се предвидени за вашиот хороскопски знак денес? Што ве очекува на секое поле од животот? Започнете го денот подготвени, прочитајте со што ќе се ...
сите 9 | | | прочитана: 447 | веќе видена

Веќе подолго време домашните медиуми се обидуваа да извлечат потврда од поранешните љубовници Дарко Спејко и Љупка Митрова, дека нивната романса завршила. ...
сите 6 | | | прочитана: 431 | веќе видена

Околу Том Круз отсекогаш се „вртат“ чудни и бизарни приказни, а она што моментално го забележаа теоретичарите на заговори е дека од секоја сопруга се развел ...
сите 6 | | | прочитана: 428 | веќе видена

Не спорам со никого дека Гоце Делчев и најголемиот дел од револуционерните дејци од крајот на 19 и почетокот на 20 век, се декларирале како Бугари. Тоа е ...
сите 2 | | | прочитана: 425 | веќе видена

Компанијата Фејсбук потврди дека нивната апликација нема да ја прединсталира на новите апарати на Хуавеј. Кинеската компанија Хуавеј е под американски санкции, ...
сите 3 | | | прочитана: 415 | веќе видена

Пермафрост или трајно замрзнатото тло во канадскиот дел на Арктикот почнало да се топи 70 години порано од прогнозите на научниците, пишува британски ...
сите 15 | | | прочитана: 385 | веќе видена

Бугарската актерката Јана Маринова, сите ја паметат како сексапилната газдарица Преслава на пансионот „Преспав“ од последната сезона на истоимената ...
сите 8 | | | прочитана: 373 | веќе видена

 Постои начин да го внесете најважниот минерал во телото по скратен пат – преку кожата. Летото пристигна, сезоната кога поминуваме повеќе време надвор и на ...
сите 6 | | | прочитана: 369 | веќе видена

Една од најлошите работи кои можат да се случат во една врска е кога ќе му кажете на саканиот дека го сакате, а тој не ви возвраќа на вашите љубовни изливи. ...
сите 7 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Блерим Дестани е актер со потекло од Тетово кој веќе постигнал светка слава со улоги во голем број познати филмови. Последната негова улога е во Филмот „The ...
| | прочитана: 351 | веќе видена

За Ријана со сигурност можеме да кажеме дека моментално е една од највлијателните модни и бјути могули на светот. Освен што нејзиниот козметички бренд реди ...
сите 10 | | | прочитана: 347 | веќе видена

 Бистро море, карпи кои кријат неодоливи песочни плажи, гастро уживања, острови кои мамат со прекрасна природа... ова се само дел од причините зошто следниот ...
сите 16 | | | прочитана: 344 | веќе видена

next