За мисонерската поза мажите ќе кажат – прилично сувопарно и без изненадувања, скоро досадно. Жените со малку поразлично мислење – а која уште не ја сака оваа ...
сите 2 | | | прочитана: 205 | веќе видена

Последните истражувања покажуваат дека оние кои стануваат зависни од социјалните мрежи често носат погрешни одлуки, слично како оние кои се зависни од алкохол ...
сите 10 | | | прочитана: 202 | веќе видена

Во четвртото коло на Државната лотарија на Србија извлечена е седмица, вредна 6.050.000 евра. Тоа е најголем добитник во историјата на српската лотарија, ...
сите 19 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Федералниот суд на Лос Анџелес ја отфрли тужбата за сексуално вознемирување, што актерката Ешли Џад ја беше поднела против холивудскиот продуцент Харви ...
сите 14 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Синовите на Лепа Брена ладното време го заменија со тропска клима, а на социјалните мрежи покажаа како вистински уживаат на плажа. Стефан Живојиновиќ објави ...
сите 17 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Пиењето јаболков оцет помага во напорите за слабеење, ја намалува надуеноста и го зголемува количеството на желудочна киселина, што помага побрзо да се вари ...
сите 5 | | | прочитана: 191 | веќе видена

„Кралицата на соулот”, Арета Френклин, почина на 77 години во август 2018 година, а неколку месеци подоцна се дозна дека некој ја ограбил пред нејзината смрт, ...
сите 7 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Запреле да го произведуваат афродизијакот , откако маж од Уганда јавно се пожалил дека имал срцева аритмија и сексуален нагон што траел повеќе од шест часа. Од ...
сите 6 | | | прочитана: 189 | веќе видена

Снимката од суровата учителка го обиколи светот: Болното дете го влече низ ходникот Мајката на едно аутистично дете објави снимка која ја згрози јавноста во ...
сите 11 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Ќерката на озлогласениот сицилијански мафијашки бос отвори ресторан во близина на Триумфалната капија во централното градско подрачје на Париз и го нарече ...
сите 6 | | | прочитана: 177 | веќе видена

Генерации и генерации пораснале со легендарната екипа на Алан Форд. Се потсетуваме на најдобрите цитати од популарниот роман. - Подобро да живеам 100 години ...
сите 2 | | | прочитана: 175 | веќе видена

Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски имаше целовечерен настап на плоштадот во Шибеник за време на Новогодишната ноќ пред неколку илјади ...
сите 3 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 2 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Пред неколку дена било објавено дека германскиот пратеник на AFD, Франк Магниц, бил претепан. Меѓутоа, снимката од нападот фрла ново светло на целиот случај и ...
сите 5 | | | прочитана: 168 | веќе видена

Фудбалската и стилска икона Дејвид Бекам содржи повеќе од неколку изгледи со кои оствари најдобар впечаток во модниот свет и е во центар на вниманието веќе со ...
сите 9 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Гугл Мапс е основан во 2005-та година, а со текот на годините стана исклучително популарна алатка која се користи за најразлични цели. И додека некои оваа ...
сите 5 | | | прочитана: 167 | веќе видена

next