Иако одамна очекувавме, ниските температури и снегот секогаш не изненадуваат па така беше и оваа година… Но, затоа жителите во Сибир, Русија, се секогаш ...
сите 2 | | | прочитана: 427 | веќе видена

Фимлот без овој главен актер сигурно не би бил толку популарен! Иако веќе не се надеваме дека ќе има трето продолжение на филмот “Сексот и градот”, ова не ...
сите 5 | | | прочитана: 424 | веќе видена

Англиски фармацевт со кеса си ја задавил сопругата и избегал со љубовникот Фармацевт од Англија со кеса си ја задавил сопругата за ги земе парите од нејзиното ...
сите 12 | | | прочитана: 421 | веќе видена

Во овој период од годината, кога времето е променливо, темпото на живот брзо, стресот сеприсутен, имунитетот е прв на удар. Токму затоа, во продолжение ќе ви ...
сите 20 | | | прочитана: 419 | веќе видена

На 8-ми декември во Арена „Борис Трајковски“ ќе настапат „Пендулум“, „Нувел Ваг“, „Мандо Диао“, „Терапи?“, „Дубиоза Колектив“, „Рахзел“,„Смат“ „Трад Да Фак ...
сите 7 | | | прочитана: 419 | веќе видена

Излезе ново видео од филмот на Вељко Ражнатовиќ Ова видео предизвика низа коментари на социјалните мрежи. Вељко Ражнатовиќ, српскиот боксер и син на Светлана ...
сите 42 | | | прочитана: 412 | веќе видена

Приказната на епистоларниот роман и филм "The Color Purple" наскоро треба да го добие своето ново уметничко обликување. Поточно, овој пат би можело на ...
сите 2 | | | прочитана: 409 | веќе видена

Кога се пореметува функцијата на една жлезда речиси секогаш доаѓа после извесно време и дисфункција на останатите жлезди и пореметување на целата ...
сите 6 | | | прочитана: 401 | веќе видена

Еден од најпопуларните модели на светот, изгледа дека наскоро ќе покрене нов сопствен бренд. Како поинаку да ја објасниме љубовта на Џиџи Хадид кон ...
сите 6 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Новото издание на доделувањето на "Evening Standard Theatre Awards" во Лондон, очекувано не го пропуштија ниту бројните дами од светот на Холивуд, а ...
сите 3 | | | прочитана: 380 | веќе видена

Ако мислевте дека знаете се за машките фантазии, се лажете. Имено, една студија открила дека во машките глави се јавуваат прилично неочекувани работи, но не ...
сите 6 | | | прочитана: 369 | веќе видена

Младиот пијанист Арда Мустафаоглу од Скопје, кој се повеќе ги освојува светските пијанистички сцени и на кого музичките критичари му предвидуваат ѕвездено ...
сите 3 | | | прочитана: 367 | веќе видена

 Есента е убава и напорна истовремено. Но, кога ќе го преминете прагот на 30-тата година и кога реалноста ќе ве удри по глава, сфаќате дека златните лисја ...
сите 2 | | | прочитана: 366 | веќе видена

Марина Туцаковиќ неодамна се сретна со Боки 13, во еден ресторан. Според фотографијата објавена на социјалната мрежа Instgaram, текстописецот изгледа се ...
сите 2 | | | прочитана: 350 | веќе видена

 Се бакнуваа и допираа на сцената, а нивните песни станаа светски хит. Денес контроверзните Русинки имаат деца и градат соло кариери. Руското контроверзно дуо ...
сите 2 | | | прочитана: 348 | веќе видена

Ова видео е прозвод на големата љубов и поддршка кон соученички на децата кои учат во II-4 одделени од битолското основно училиште „Климент Охридски“ кои се ...
сите 2 | | | прочитана: 346 | веќе видена

Сите кои го пробале тврдат дека навистина е делотворен овој лек против главоболка, а состојките кои ви се потребни ги имате во домот. Постојат бројни народни ...
сите 4 | | | прочитана: 334 | веќе видена

Многу често во блиското минато споделував со јавноста едно лошо чувство што беше провоцирано од начинот на кој го водат процесот евроатлантска интеграција ...
сите 4 | | | прочитана: 334 | веќе видена

next