На снимката се гледаат три лица , како минуваат покрај канцеларијата на милионерот, во близина на неговата куќа на денот кога исчезна сопругата. Полицијата ...
сите 3 | | | веќе видена

Двајца мажи се шетале во близина на мексиканскиот град Аламос, а одеднаш забележале нешто невообичаено во една мала пештера. Мислеле дека наишле на некое ...
сите 3 | | | веќе видена

Мараја Кери ја тужела поранешната асистентка Лијана Азаријан, која ја уценува со интимни снимки и бара 8 милиони долари за да не ги објави. Сега Азаријан ...
сите 4 | | | веќе видена

“Вистинска среќа е ден поминат на плажа”, напишала британската манекенка и старлета Деми Роуз. Таа студените зимски денови одлучила да ги замени со високите ...
сите 3 | | | веќе видена

Само 40 кафулиња низ Скопје имаат одобрение да ги застаклат терасите и плаќаат комунална такса за тоа што го користат јавниот простор. Сликата низ градот е ...
сите 3 | | | веќе видена

Неодамешната студија објавена во списанието “Cancer Causes and Control” открива дека помеѓу Амишите речиси и да нема случаи на рак и дека тие се најздравите ...
| | веќе видена

Кога американскиот уништувач влегол во Јужното Кинеско море, Пекинг на северозападот на земјата распоредил балистички ракети од среден дострел - "Dong-Feng ...
сите 4 | | | веќе видена

Неименуван 50-годишник од Данска е прогласен за виновен и осуден на две ипол години затвор затоа што под наводно бизарен сплет на околности, на денот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден заљубен пар е снимен на покрив од зграда во Буенос Аирес, додека имал секс, насред бел ден. Сведоците ги снимиле од покривот на соседната зграда, а на ...
сите 4 | | | веќе видена

По речиси 5 години од исчезнувањето, и натаму нашироко се разгледува што точно се случило со малезискиот авион на летот MH370. Индонезискиот рибар Русли Кусмин ...
сите 7 | | | веќе видена

Не помина многу време откако и официјално објавија дека се разделиле, а актерката Ана Фарис и Крис Прет веќе открија кои се нивните нови партнери. Ана е во ...
сите 11 | | | веќе видена

Пред неколку дена било објавено дека германскиот пратеник на AFD, Франк Магниц, бил претепан. Меѓутоа, снимката од нападот фрла ново светло на целиот случај и ...
сите 2 | | | веќе видена

Својата шеста по ред книга со поезија, ја подготвува уметницата и поетеса Роза Мојсовска, која во Заводот за рехабилитација „Бања Банско“ во Струмица живее од ...
сите 3 | | | веќе видена

next