По неколкумесечната стагнација која беше предизвикана поради Ковид-19, денеска во Хрватска започнува со снимање филмот „Таја носеше црлена шамија“ („Nosila je ...
сите 7 | | | веќе видена

Вработен во кафетеријата Старбакс во Сан Диего, Калифорнија, одбил да услужи жена која не сакала да носи заштитна маска. Истиот потоа, откако видео-снимката од ...
сите 11 | | | веќе видена

Леброн Џејмс, Бела Хадид, Селена Гомез, Силвестер Сталоне, Кеша, Кели Кларксон, Џејсон Сигел, но и многу други … Пред вас се дворовите на светските ѕвезди, ...
сите 2 | | | веќе видена

Ава Карабатиќ не престанува да ги шокира своите фанови на Инстаграм, кои ги има преку 100.000. Како за потсетување, старлетата ги продавала своите слики на ...
сите 3 | | | веќе видена

 Јапонците имаат безброј митови и легенди со кои се обидуваат да си го објаснат светот околу нас. Денес знаеме дека овие приказни се само фикција, но тие ...
сите 2 | | | веќе видена

Лекот за тагата, стресот, секојдневните проблеми отсекогаш била насмевката. И за да се опуштиме по напорен ден, не ни е потребно многу, доволно е само да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Со оваа фотографија се надминал самиот себе.Идниот учесник во реалито “Задруга“ Кристијан Голубовиќ често предизвикува бурни реакции во јавноста, како со свои ...
сите 5 | | | веќе видена

Со денови се шпекулира за жешки слики кои кружат на Интернет, на кои наводно се прикажани Сандра Африка и нејзиното момче Владимир Волков.Се чини дека Сандра ...
| | веќе видена

Две девојчиња вчера, а денеска им се придружи уште едно, во самоиницијативната акција за чистење на отпад во кичевското село Белица. - И денеска, и овој ...
сите 2 | | | веќе видена

 Секојдневно се делат бакнежи, се раѓаат бебиња, се прават акробации... Детален приказ како изгледа секојдневието на животните во Скопје ЗОО. Зоолошката ...
| | веќе видена

 Како би изгледало кога сите хороскопски знаци би работеле во иста канцеларија? Како ќе изгледа работниот ден? Ајде малку да се насмееме. Настрана од ...
сите 2 | | | веќе видена

Роден е на 6 април 1915 во Вјелопоље, Полска, во годината на Манифестот на супрематизмот на Малевич, дадаистичкото движење започна година подоцна, во 1919 ...
сите 2 | | | веќе видена

next