Младоженецот Били Хант нетрпеливо и нервозно чекал да ја види својата идна невеста, но тоа што му се случило кога се свртел сите ги насмеало до солзи. Имале ...
сите 8 | | | прочитана: 2157 | веќе видена

Некогаш се носел поинаков накит, а тоа најдобо го докажува необичниот веренички прстен кој никому не му се допаѓа. Една жена од Америка во група на Фејсбук во ...
сите 3 | | | прочитана: 1548 | веќе видена

Холивудската актерка Сара Џесика Паркер го изрази своето воодушевување од македонскиот документарен филм “Медена земја”. Паркер на својот Инстаграм профил ...
сите 27 | | | прочитана: 1532 | веќе видена

Утрово голем дел од скопјани се разбудија со остар мирис на чад. Ова посебно го почуствуваа жителите на Ѓорче Петров и Карпош и оние кои се наоѓаа по течението ...
сите 27 | | | прочитана: 1134 | веќе видена

Се среќаваат двајца пријатели кои не се виделе уште од младоста и по неколку муабети, едниот го прашува другиот: – На времето беше многу вљувен една девојка. ...
сите 16 | | | прочитана: 492 | веќе видена

Научниците за прв пат директно ја набљудувале т.н „космичка пајажина“, широка мрежа од водородни канали за кои се верува дека ги поврзуваат сите галаксии во ...
сите 4 | | | прочитана: 393 | веќе видена

 Послушајте ја вашата интуиција и одберете кое јаже мислите дека е најдолго – и откријте нешто повеќе за вас. Овие мини квизови откриваат интересни детали за ...
сите 2 | | | прочитана: 367 | веќе видена

Ристо и Симеон Наскови од штипското село Стар Караорман се најстарите браќа во Македонија. Постариот Симеон веќе петти месец е во 100. година од животот, а ...
сите 2 | | | прочитана: 322 | веќе видена

Ако сакате да го затоплите домот во овие ладни денови, се што треба да направите е да ги примените трик кој ќе ви ја направи зимата полесно поднослива. ...
сите 3 | | | прочитана: 271 | веќе видена

Вчера вечер во Србија се оддржа Мис Србија 2019, а титулата ја однесе Андријана Савиќ. Андријана има 18 години и е четврта година во средното медицинско ...
сите 3 | | | прочитана: 212 | веќе видена

 Сите ја знаат Сури Круз, ќерката на Том Круз и Кејти Холмс. Но, малкумина се сеќаваат дека познатиот актер има посвоено и две деца, со неговата поранешна ...
сите 6 | | | прочитана: 202 | веќе видена

Доколку и вие во вашиот дом имате ПВЦ дограма, тогаш најверојатно веќе сте се соочиле со најнепријатниот проблем- кондензација по стаклото на прозорците. Тоа ...
сите 5 | | | прочитана: 169 | веќе видена

 Американското население е претежно склоно кон консумирање на леб и пекарски производи со продолжен рок на траење. Ваквите производи не можат да се споредат ...
сите 2 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Постојат апарати дома кои влечат струја дури и кога се исклучени. Гасете ги од штекер и намалете си ги сметките за електрична енергија и спасете се од ...
сите 2 | | | веќе видена

Четиригодишно девојче се здобила со изгореници од втор степен кога се по пластичен тобоган во парк додека било многу жешко. Азија Вајт од САД, си играла со ...
| | веќе видена

next