Најчесто гледаме прекрасни дестинации кои го одземаат здивот, заборавајќи дека во светот постојат навистина загадочни и бизарни места. Во овие чудни ...
сите 8 | | | веќе видена

Додека Западот ја напаѓа Венецуела, земјата која ги подобрила животите на многу нејзини граѓани, се занемаруваат хорорите кои се случуваат во Перу и другите ...
сите 3 | | | веќе видена

Јутарњи лист – Загреб Низа помали британски компании го префрлаат своето работење на четиридневна работна недела поради се поприсутната идеја дека скратената ...
сите 3 | | | веќе видена

Нелиценцирани возила без таксиметри, преполни такси-станици од нелегални таксисти, непријавени такси-возачи, лебот на таксистите им го земаат пензионирани ...
сите 8 | | | веќе видена

 Замислете дека јадењето е толку едноставно како полнењето на автомобилот со гориво. Автомобилот го полните само кога стрелката на резервоарот е насочена кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Деновиве на Фејсбук беше објавена компилација на смешни незгоди при крштевања, а досега е видена над 23 милиони пати и собра преку 20.000 коментари. Меѓу ...
сите 4 | | | веќе видена

Град, силен дожд и силни ветрови од 215 километри на час го погодиле кинескиот град Гуилин. Метеоролозите предупредиле за грмотевици и бура со град, ...
сите 2 | | | веќе видена

Сека Алексиќ денес ужива во луксузен живот, но некогаш тоа не беше така. Таа го поминала своето детство во мизерија  бегајќи од војната, а пораснала во селото ...
сите 5 | | | веќе видена

next