Елен Деџенерис е едно од најпознатите имиња во светот на шоубизнисот, има слава, многу пари и луксузни недвижнини. Но, како изгледал нејзиниот пат до тоа? Како ...
сите 2 | | | веќе видена

Гладна поларна мечка стигна до една од најсмртоносните машини на овој свет, во потрага по храна - руската подморница која пренесува нуклеарни проектили. ...
сите 2 | | | веќе видена

Анастасија Вашукевич , позната како ,,Настја Рибка” е во притовр од минатиот февруари по апсењето во рација во туристичкото место Патаја на Тајланд. Таа се ...
сите 2 | | | веќе видена

Бугарскиот град Пловдив викендов што измина и официјално стана европска престолнина на културата за 2019 година. Прогласувањето беше на 12 јануари, при што на ...
сите 6 | | | веќе видена

Глејдсон Каетано, млад турист од Бразил, прошета низ центарот на Загреб и стана сензација. Имено, додека граѓаните поради ниските температури околу него одеа ...
сите 3 | | | веќе видена

Студија спроведена на 23 илјади Германци, на возраст од 17 до 85 години, открила на која возраст од животот луѓето се најсреќни. Оваа студија, која била ...
сите 2 | | | веќе видена

Американската ѕвезда Амбер Роуз (35) , која не престанува да провоцира со брутални слики и раскошни облини, на почетокот на годината уште еднаш се најде во ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден пар од Њујорк имал одличен почеток на 2019-та година, судејќи според снимката која вирално се шири на социјалните мрежи. И оваа година голем број луѓе се ...
сите 2 | | | веќе видена

next