Сигурно не ви е новост фактот дека ѕвездите понекогаш прават многу необични работи за убавина. Пред неколку месеци не' изненади т.н. "penis facial", а еден ...
сите 4 | | | прочитана: 194 | веќе видена

Во есенската колекција на Bershka се најдоа неколку модели на многу интересни „старки“, идеални за „кежуал“ комбинации. Во шаренилото на моделите, наш фаворит ...
сите 4 | | | прочитана: 188 | веќе видена

Во текот на 42 дека клетките на рак гладуваат и умираат, додека здравјето на комплетниот организам се подобрува, тврдел Рудолф Бројс кој излекувал повеќе од ...
сите 3 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Ако ве мачи прашањето дали е здраво брзото слабеење, запрашајте се дали покачената температура ја симнувате што побргу. Зошто тогаш би било поинаку и со ...
сите 2 | | | прочитана: 186 | веќе видена

Луѓето се повеќе се насочуваат кон лековите на народната медицина за да го направат посилен нивниот имунолошки систем и решат некои од нивните здравствени ...
сите 2 | | | прочитана: 186 | веќе видена

 Загатките во кои треба да откриете кој број недостасува, или која фигура важат за едни од најпредизвикувачките. Оние со развиена логика посебно ги сакаат ...
сите 2 | | | прочитана: 176 | веќе видена

Се чини дека промената на генерацијата во семејството Кардашијан-Џенер е веќе подготвена, барем ако е оценета од страна на фотографиите што се поставени од ...
сите 12 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Дали сте се нашле во ситуација кога сте прочитале соопштение што едноставно си бара одговор бидејќи сте се сетиле на добра шега, игра на зборови или едноставно ...
сите 3 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Овој необичен пар тврди дека веќе со години живее само од овошје, а поради љубовта кон природната храна, тие се запознале и вљубиле еден во друг. Тина Стоклоса ...
сите 8 | | | прочитана: 170 | веќе видена

Македонската пејачка Кристина Арнаудова , која во последно време, како претседетел на здружението „Проект Среќа“ , беше ангажирана со многу активности ова ...
сите 14 | | | прочитана: 166 | веќе видена

Полицаец вечерал во ресторан кога дошло до конфликт кои што добро ѝ биле познати на полицијата, па решил да се вмеша и да ја смири ситуацијата. Тајландскиот ...
сите 3 | | | прочитана: 160 | веќе видена

Во последно време промовирањето на здравата храна, здравите навики и здравиот живот зема голем замав. Постојани кампањи и апели до луѓето да внимаат што јадат ...
сите 13 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Познатиот стилист Сергеј Варошлија и оваа работна недела ја започна со остри критики во неговата емисија за неколку македонски девојки од Инстаграм . Жаки ...
сите 7 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Водителката и новинар Ана Зафирова и нејзиниот сопруг Поликарп, го очекуваат вториот син. Ана е во осмиот месец од бременоста, и вели дека добро се чувствува и ...
сите 8 | | | веќе видена

next