Во поголемиот број апетки низ државата, но и во државните болници низ земјава нема серум против тетанус. Станува збор за тетаболин серумот кој се инјкетира ...
сите 12 | | | веќе видена

„СОС Детско Село Интернационал“ е меѓународна невладина организација за социјална заштита, посветена на заштита и примена на детските права, уште од 1949-та ...
сите 5 | | | веќе видена

Откако се прослави како „кул политичарка“ за време на Светското првенство во фудбал во Русија, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ повторно е во ...
сите 14 | | | веќе видена

 За многумина, европската кинематографија е многу подобра и далеку поквалитетна од американската. Кога зборуваме за француската кинематографија, веројатно ...
| | веќе видена

Британскиот глумец Хју Грант снима нов филм, а на недамнешната промоција спомнал и детали од семејниот живот, кој ретко го експонира. Вечниот шармер, Хју, ...
сите 10 | | | веќе видена

 Иако обожаваме да ги гледаме совршените фотки од патувања на Инстаграм блогерите, сепак мора да признаеме дека нешто не е во ред со денешните модерни ...
сите 2 | | | веќе видена

После еден брак поради документи а вториот од љубов, престанала да биде формалиста, денеска најмногу ужива во улога на мајка.Бидејќи раскинала со Лазар, после ...
сите 5 | | | веќе видена

На интернет се појавиле фотографии од многу специфична модификација на рускиот бомбардер "Su-24", кој е наменет за противелектронско покривање на ...
сите 4 | | | веќе видена

 Времето брзо поминува, а не би сакале одеднаш да се најдете во староста и да се каете што не сте го искористиле животот максимално. Жално е младоста да ја ...
сите 2 | | | веќе видена

11-годишната Медисон се спасила од можно киднапирање бидејќи на странецот кој ја повикал да влезе во неговиот автомобил му поставила едно прашање, пишува ...
сите 8 | | | веќе видена

next