Германските лекари кои го лечат членот на руската група "Pussy Riot", Пјотр Верзилов, денес рекле дека е многу можно тврдењето дека тој е отруен, но дека не ...
сите 14 | | | прочитана: 1068 | веќе видена

Карди Би и Дрејк собраа најмногу номинации за претстојните американски музички награди за 2018 година. Рап-ѕвездите се потенцијални добитници на по 8 ...
сите 5 | | | прочитана: 1032 | веќе видена

Во текот на кариерата се најде на бројни листи за најубава жена во светот, а таа титула ѝ припаѓа сѐ уште. 44-годишната актерка Пенелопе Круз синоќа повторно ...
сите 3 | | | прочитана: 1015 | веќе видена

За венчаницата на Меган Маркл почна да се зборува многу пред кралската венчавка. Јавноста со месеци ја интересираше кој ќе ја дизајнира венчаницата и каков ќе ...
сите 21 | | | прочитана: 891 | веќе видена

Ако играте фудбал од дете и го сакате овој спорт, нема многу двоумење каде ќе се упатите прво доколку ја посетите Барселона. Па, не е мал бројот на оние кои и ...
сите 2 | | | прочитана: 844 | веќе видена

• Измерена брзина на мобилната мрежа за над четири пати поголема од 4G брзините • Телеком се подготвува за комерцијалниот старт на 5G Македонски Телеком го ...
сите 24 | | | прочитана: 840 | веќе видена

Бренда Озборн, медицинска сестра во пензија, неодамна наполни 105 години и никогаш не била со маж и нема намера да си најде некој. Како што рекла, мажите ...
сите 10 | | | прочитана: 822 | веќе видена

Оралниот секс за жените е исклучително здрав , покажуваат резултатите од истражувањето спроведено на Универзитетот во Њујорк. Иако за жените е здрав и ...
сите 8 | | | прочитана: 786 | веќе видена

Можете да ги користите додека подготвувате јадење, а со помош на штипките можете и да го решите плеткањето на каблите. Уште доста корисни трикови со штипки ...
сите 11 | | | прочитана: 771 | веќе видена

Детскиот фестивал „Поточиња“ пролетва го прослави својот 15-ти роденден, со шест прекрасни претстави во Македонската опера и балет, а со доаѓањето на есента ...
сите 22 | | | прочитана: 759 | веќе видена

Театарот велат дека е посебна инспирација. Нема кој не влегол во онаа сала која собира еден куп културен свет кој за момент станува магичен, заразен, кој ...
сите 14 | | | прочитана: 754 | веќе видена

Покрај лимон, неопходни состојки за овој буквално “магичен” напиток се ѓумбир и куркума. За да го напрвите овој пијалок потребно е во сад да ставите 1 и пол ...
сите 15 | | | прочитана: 707 | веќе видена

 Документарецот кој сите со нетрпение го очекуваат ќе се прикажува во два дела и главната цел е да прикаже како кралицата Елизабета ги пренесува должностите ...
сите 13 | | | прочитана: 699 | веќе видена

Индија Канг, експерт за врски од Велика Британија вели дека мажите или жените кои заработуваат повеќе од партнерот, а притоа не го чувствуваат нивното ...
сите 12 | | | прочитана: 662 | веќе видена

Турската ТВ станица АС е казнета со 2.300 евра поради емитување на музичкото видео на американската пејачка Пинк со образложение дека прикажан е еротски танц ...
сите 5 | | | прочитана: 659 | веќе видена

Ребека Варди, сопругата на англискиот фудбалер Џејми Варди, го привлече вниманието кон себе на Островот откако реши да позира гола и да ја објави фотографијата ...
сите 6 | | | прочитана: 658 | веќе видена

next