Британскиот принц Чарлс полни 70 години и во таа пригода денес ќе пие чај со група луѓе кои исто така полнат 70 години оваа година. По повод роденденот, беа ...
сите 35 | | | прочитана: 1030 | веќе видена

"Bohemian Rhapsody" ги освојува гледачите ширум светот, а Фреди Меркјури е повторно во центарот на вниманието. Животот на легендарниот пејач влијаел на многу ...
сите 4 | | | прочитана: 927 | веќе видена

Раскошниот 19-каратен розов дијамант наречен „Розово наследство” синоќа беше продаден за над 50 милиони евра на аукција на Кристи’с во Женева. Ова е нов ...
сите 39 | | | прочитана: 870 | веќе видена

По премиерната изведба во живона гала-концертот на фестивалот „Тра-ла-ла“ во Битола, нашата евровизиска претставничка Марија Спасовска својата емотивна балада ...
сите 5 | | | прочитана: 860 | веќе видена

Мало дете падна од велосипед: Кога ќе видите кој му доаѓа на помош, ќе останете без зборови Дете пребрзо возело велосипед по што паднало на трева. Фала му на ...
сите 7 | | | прочитана: 853 | веќе видена

Ѓорѓе Балашевиќ само два дена по најавата го распродаде првиот концерт во Комбанк Арена закажан за 2-ри декември. Освен неговата музика, и приватниот живот на ...
| | прочитана: 800 | веќе видена

Џенифер Лопез уште од многу одамна важи за најатрактивните жени во светот. Таа овој пат повторно го докажа тоа и им покажа на жените дека годините не се важни. ...
сите 13 | | | прочитана: 791 | веќе видена

Иако сигурно безброј многу пати сте слушнале дека висината не е важна, сепак ќе мора да ве разочараме. Имено, студијата која е спроведена од „Body Logic MD“, ...
сите 7 | | | прочитана: 735 | веќе видена

Сексот е многу важен во секоја љубовна врска. Паровите кои добро се сложуваат во кревет, често помалку се расправаат од оние кои имаат лош сексуален живот. ...
сите 4 | | | прочитана: 719 | веќе видена

Наталија Славева ја екранизираше баладата „Штом љубовта исчезне“, со која настапи на годинашното издание на фестивалот „Макфест“, враќајќи се на музичката ...
сите 6 | | | прочитана: 711 | веќе видена

Ако упорно бирате погрешни луѓе за љубовни партнери или пријатели, време е да погледнете во ѕвездите. Овните оддржуваат чиста енергија на животот, страствени ...
сите 20 | | | прочитана: 710 | веќе видена

Познатата американска кантавторка и глумица Лејди Гага се најде на насловната страна на последниот број на популарниот американски магазин Variety. Во самото ...
сите 6 | | | прочитана: 702 | веќе видена

Мајката на две годишната Наџа Петровиќ од Крагујевац која почина во април годинава, откако била заразена од морбили бидејќи докторите ја ставиле во иста соба ...
сите 6 | | | прочитана: 701 | веќе видена

next