Емил Рателбанд е 69-годишен Холанѓанец кој со својата лична приказна и бизарно барање стана популарен во светските медиуми. Рателбанд упатил официјално бараењ ...
сите 7 | | | веќе видена

Овие девојки кои наликуваат на Снежана од цртанот на Дизни, го привлекуваат вниманието на посилниот пол со секој свој потег. Заводливи и бујни на сите нивни ...
сите 5 | | | веќе видена

 Доброто и деталното читање на договорите кои ги потпишуваме, но и љубезноста, можат да нè поштедат од многу нервози. Сепак, некои луѓе ја учат оваа лекција ...
сите 4 | | | веќе видена

Девојка вработена во агенција за недвижности од Далас, моментално е во тешка здравствена состојба поради оштетување на мозокот. Таа сега е поврзана на апарати ...
сите 2 | | | веќе видена

Малку се знае за првиот брак на Садам Хусеин и Саџида Талфах – нивниот брак бил договорен од страна на нивните родители кога тие имале само 10 години. ...
сите 6 | | | веќе видена

Тешко е да се замисли како изгледал крајот на Првата светска војна од првата линија на фронтот, но сега барем знаеме како сето тоа звучело. Објавена била ...
сите 2 | | | веќе видена

 Без оглед како и да се породила, телото на мајката во најголем број случаи веќе никогаш не е истото како претходно. Некои имаат лузни од царскиот рез, други ...
сите 2 | | | веќе видена

Манекенката од Австралија, Њуша Сај се пожали оти во Париз не ја пуштиле во музејот Лувр поради нејзината облека. – Ме запреа на влезот во Лувр и не сакаа да ...
сите 4 | | | веќе видена

Голем број на бегалци од разни краеви на светот, својот дом го пронашле во Канада. Тие биле приморани поради сиромаштијата или војната да го напуштат својот ...
сите 4 | | | веќе видена

Од Уганда пристигнуваат вести кои што го шокираа целиот свет – во подметнатиот пожар во објектот за спиење во едно училиште, живи биле запалени 11 деца, додека ...
сите 3 | | | веќе видена

Малиот Чарли Проктор, починал во прегратката на својата мајка. Тоа што неговата смрт ја направила уште попотресна за родителите биле неговите последни зборови. ...
сите 2 | | | веќе видена

next