Невообичаениот настан се случил во источен Лондон , кога мајката и таткото за малку ќе ја убиеле својата 18 годишна ќерка и нејзиното момче на иста возраст , ...
сите 3 | | | прочитана: 184 | веќе видена

Ви останал стар леб и не сакате да го фрлите, а не знаете што да правите со него? Погледнете го овој рецепт за мезе уштипци од леб кој ни доаѓа од кујната на ...
сите 12 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Ако сакате сосема поинаков одмор во рустикално опкружување, размислете за закуп на замок. Кога зборуваме за замок, не значи дека мислиме на огромна градба со ...
сите 3 | | | прочитана: 181 | веќе видена

Октриен љубовен спреј од кој жените “полудуваат” по мажите Делува ли како што тврдат научниците, спрејот Syntocinon секој маж ќе посака да го купи на својата ...
сите 4 | | | прочитана: 178 | веќе видена

Алкохолот годишно убива околу три милиони луѓе низ целиот свет, односно прекумерната консумација на алкохол убива повеќе луѓе отколку сидата, туберкулозата и ...
сите 9 | | | прочитана: 158 | веќе видена

Денеска е Преподобна Теодора.Преподобна Теодора првин живееше брачен живот. Но, се случи така што самата се излажа, па го измами својот маж со некој друг ...
сите 9 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Многу луѓе се согласуваат со тоа дека аеродромите се најстресниот дел од секое патување. Како и да е постои еден аеродром кој Ви гарантира и ќе Ви го направи ...
сите 2 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Рокенролот не е само правец во музиката. Тој пред сѐ е состојба на духот и свеста. Може да биде во филмот, книжевноста, сликарството и политиката. Најдобар ...
сите 2 | | | прочитана: 155 | веќе видена

„Задруга 2“ се повеќе личи на еротско реално шоу. Поради фактот што 24 часа учесниците се под видео надзор, што е и нормално, тие упорно бараат место каде ќе ...
сите 5 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Легендарната оскаровска Сузан Сарандон ќе имаме можност да ја погледнеме во главна улога во претстојната драма "Viper Club" чија дистрибуција во кино салите ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

* Без грицки – Еден од најголемите непријатели на витката линија се грицките, кои не мамат додека гледаме филм или ги користиме за да го залажеме гладот. Така ...
сите 2 | | | веќе видена

next