На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа црн гол маж како напаѓа жена во Париз. Според описот на корисникот, видеото е снимено од едно кафуле и ...
сите 2 | | | веќе видена

 Да, љубовта и врските се прекрасни, особено чувството дека сте сакани. Но, треба да знаете и дека на некои луѓе тоа не им е потребно за среќа. Уште не е ...
сите 3 | | | веќе видена

"Се што ве прашувам е: Дали некогаш сте биле во врска во која сте се чувствувале заробено и не можете да излезете од неа па затоа поедноставно ви е да останете ...
сите 5 | | | веќе видена

Таа е ранобудник и секое утро, на гледачите на утринската програма „Ја сакам Македонија“ им почнува со нејзината насмевка. Јована Стојменовиќ, освен за водител ...
сите 4 | | | веќе видена

Љубов и страст – Алан Мекфадијен е фотограф од Шкотска. Тој се занимава со фотографирање на диви животни. За да направи совршени фотографии му требале 6 ...
сите 4 | | | веќе видена

Потоа, сосема вообичаен процес е потопувањето во восок, кој наизглед ги прави јаболките поубави и ги чува од пропаѓање. Стручњаците советуваат дека е најдобро ...
сите 3 | | | веќе видена

Холивудските ѕвезди Леонардо Дикаприо и Бред Пит продолжуиваат со снимањето на филмот „Беше еднаш во Холивуд“ – најновото остварување на култниот режисер ...
сите 2 | | | веќе видена

Бурак Озџивит,турскиот актер кој се прослави во улогата на Бали Бег во мега популарната серија “Величенствениот”, одреден период се повлече од јавноста а ...
сите 6 | | | веќе видена

Атрактивната бугарска фолк  пејачка Камелија ги ужива последните сончеви денови во апсолутна голотија. Пејачката ужива во тоа да ги почести своите следбеници ...
сите 2 | | | веќе видена

Адам и Ники се млада двојка од Велика Британија кои еден ден сфатиле дека месечната кирија ги остава буквално без пари за остатокот од месецот. На интернетот ...
сите 5 | | | веќе видена

На ревијален натпревар во рамки на синдикалните спортски игри на ЕЛЕМ; на теренот од кампот Ливадиште во близина на Струга, фудбалскиот тим составен од ...
сите 4 | | | веќе видена

 Работен ден со коктел во рака покрај базен, вкусен оброк и СПА третман, плус фоткање на истото, кој би можел да одолее? Барањето на работата од соништата ...
сите 4 | | | веќе видена

Синоќа во Њујорк се одржа The Diamond Ball, хуманитарниот настан кој веќе четири години се одржува во склоп на модната недела во Њујорк, а целата свеченост е ...
сите 2 | | | веќе видена

next