Кинеските власти почнале да применуваат нов алат за надзор и идентификување на луѓето: софтверот за препознавање на единствениот облик на телото и начинот на ...
сите 12 | | | веќе видена

Една Русинка по грешка притиснала гас наместо кочница и така покосила тројца ученици во рускиот град Брониц, а за среќа децата преживеаја. Сведоците велат дека ...
сите 5 | | | веќе видена

„Хеви хитерс“, калифорниска компанија која се занимава со производство на полнење односно масло за електрични цигари, бара 20 амбасадори. Имено, луѓето што ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

Работник на гробишта ја прегледал снимката од претходниот ден – не можел да си поверува на очите На снимката се гледа како стадо од 400 крави ја буткаат ...
сите 3 | | | веќе видена

„Моден викенд Скопје“, кој е дел од интернационалното здружение што го реализира проектот „Обединета мода“, објавува отворен повик за сите домашни и регионални ...
сите 18 | | | веќе видена

Снимката прикажува низа статистики кои го прикажуваат бројот на пукањата во САД, како и бројот на загинати поради употребата на оружје. Светските медиуми со ...
сите 3 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција разоткри заговор меѓу припадниците на Бундесвер против припадник на политичкиот врв на оваа земја. Германскиот весник „Фокус“ кој ...
сите 2 | | | веќе видена

Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ Раста одлучија навистина да стават крај на бракот, па го посетија адвокатот за решавање на сите прашања во врска со ...
сите 4 | | | веќе видена

Детективот Гонкало Амарал, кој ја водел потрагата по исчезнатото британско девојче, Медлин МекКен, напишал книга за тој контроверзен случај, која посебно ги ...
| | веќе видена

  Скопјанката Елеонора учесничка во реалното шоу „Задруга 2“ прозбори за своите љубовни врски. „Јас на 25 години сакав да се омажам. Навистина се разочарав. ...
сите 3 | | | веќе видена

Но, доколку сакате да бидете покреативни, постојат голем број новогодишни елки кои ќе ви заштедат време и пари и ќе ви овозможат на единствен начин да ги ...
сите 3 | | | веќе видена

 Гледам секој момент од слободното време да го поминам во природа, но не и да посетувам едни исти места цело време. Поради обврските, најчесто викендите ми го ...
сите 2 | | | веќе видена

next