Пејачката Ана Бекута која има 60 години веќе некое време е на посебна исхрана и за пет месеци ослабе 17 килограми. Бекута, со оглед на тоа дека линијата ја ...
сите 2 | | | веќе видена

По многуте позитивни оцени кои стигнале на почетокот на филмот кој е вреден за сите пофалби, како што оцениле на сајтот „Deadline“, целиот претходен месец тој ...
сите 23 | | | веќе видена

 Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“. Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини ...
сите 33 | | | веќе видена

Со ваквите награди, „Редрес“ сака да биде инспирација за да се вложи повеќе во образованието на дизајнерите, за понатаму да има работна сила што ќе биде свесна ...
сите 8 | | | веќе видена

Познатиот париски музеј Лувр се подготвува за големата изложба на Леонардо Да Винчи за која се очекува дека ќе биде голем хит и ќе привлече стотици илјади ...
сите 6 | | | веќе видена

Курс по цртање и сликање Курс за кроење и шиење Сите читатели на Идивиди кои ќе ја споделат јавно (направат public shаre) оваа вест од фан-страната на ...
сите 2 | | | веќе видена

 Сите ја знаат Сури Круз, ќерката на Том Круз и Кејти Холмс. Но, малкумина се сеќаваат дека познатиот актер има посвоено и две деца, со неговата поранешна ...
сите 6 | | | веќе видена

Оперскиот гала-концерт со кој беше отворено 28-то издание на престижниот фестивал на класична музика „Интерфест“ во Битола претставуваше врвна естетска наслада ...
сите 8 | | | веќе видена

Успесите на македонските државјани во странство се редат секој ден се повеќе и повеќе. Еден таков успех пристигнува од Мантова, Италија, односно од познатиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот уругвајски фудбалер Фабијан О’Нил, во текот на својата фудбалска кариера доживеал низа успеси и падови. Голем дел од времето додека престојувал во ...
сите 4 | | | веќе видена

Младата пејачка скоро секојднево нè изненадува на Инстаграм со модните комбинации. Анастасија Ражнатовиќ со своите фанови споделува детали од приватниот живот ...
сите 6 | | | веќе видена

Во почетокот на осумдесетите години за мекиот еротски филм “Емануела“ се бараша карта повеќе по кината ширум Југославија. Филмот во кој во улагата на Емануела ...
сите 2 | | | веќе видена

Првата дама на Америка докажува дека само жената од стил може да остава без здив дури и во едноставно издание. Меланија Трамп (49) ги угости членовите на ...
сите 2 | | | веќе видена

next