Слушнал дека нешто гребе на вратата: И тогаш ја здогледал најужасната глетка Еден корисник на платформата Лајвлик објави снимка на која се гледа веројатно ...
сите 3 | | | веќе видена

„Ербиенби“ им нуди шанса н четири лица три месеци да живеат во италијанското село Гротоле. Во партнерство со невладината организација „Вондер Гротоле“, ...
сите 4 | | | веќе видена

 Ја испративме 2018 година, ја дочекавме 2019, а таа носи нови предизвици и препреки со себе. Пред да го изгубиме разумот и себеси, добро е да размислиме на ...
| | веќе видена

 Да биде еден човек културен, не е доволно да чита популарни романи и да оди во театар. Тој мора непрестајно, деноноќно да работи на себе, да чита, да учи, да ...
| | веќе видена

Еден бизнисмен се нашол во долгови преку глава и во својот очај, никако не успевал да најде решение за својата ситуација. Земал повеќе кредити, се позамјмувал ...
сите 2 | | | веќе видена

Фармерите во Помурскиот регион ја повикуваат владата да ги заштити, бидејќи не можат да се натпреваруваат со богатите Австријци и остануваат без земјиштата. ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Хрватска, се појави еден вид на #MeToo движење, жените излегоа во знак на протест поради прекумерно страдање и злоупотреба со кои тие се соочуваат во текот ...
сите 3 | | | веќе видена

Постои теорија дека луѓето кои имаат паралелен склад на „линијата на животот“ на дланката, се неверојатно среќни. Невољи и несреќи никогаш не им се случиле, а ...
сите 2 | | | веќе видена

Една врана седела на врвот на едно дрво и не правела ништо. Кога зајакот го видел тоа, посакал и тој ништо да не прави, и седнал под дрвото. Тогаш наишла ...
сите 4 | | | веќе видена

Многу убавици од светот беа подложни на овој третман, а една од нив е контроверзната Ким Кардашијан! „В ампирскиот-лифтинг“, исто така познат како ПРП плазма ...
сите 2 | | | веќе видена

 Русокос и со извајано мускулесто тело, актерот изгледа пожешко од кога било, а веќе 5 години е во среќна врска со своја колешка, но не планира брак и деца. ...
сите 3 | | | веќе видена

next