Бактериите се кријат на самата тоалетна хартија и тоа е главната причина за опасност по здравјето. Повеќето луѓе после користењето на јавниот тоалет пуштаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Ова можете да го спречите со помош на вашиот фрижидер, бидејќи тој може да го задржи лебот свеж дури шест месеци! Сигурно веќе сте се обиделе да го замрзнете ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што светот се менува и технологијата напредува секој ден, така и изгледот на домовите постепено се менува. Ако пред 20 години, на шпоретите немало екрани ...
сите 3 | | | веќе видена

Господине Фуере како го толкувате резултатот од првиот круг на локалните избори во Македонија, убедливата победа на владеачката СДСМ. -Нема сомневање дека тоа ...
сите 3 | | | веќе видена

Џефри Мичел, пилот и ветеран од американските воздухопловни сили, мистериозно исчезна пред повеќе од четириесет години. Мичел сега е пронајден жив и здрав во ...
сите 6 | | | веќе видена

Еден од најздравите народи на светот е малиот народ кој се наоѓа во планинското подрачје на Пакистан, во близина на границата со Авганистан, Кашмир и Кина. ...
сите 9 | | | веќе видена

Многу луѓе се навистина внимателни додека пазарат, па добро ги проверуваат состојките на налепниците од производите, но што да се каже за артикл кој е целосно ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од најпрегледуваните македонски музички хитови, Манастирски сон на Врчак, има над 360.000 прегледи на Јутјуб. Повеќе од причина е да се појави на видо ...
сите 3 | | | веќе видена

Една жена од кинеската провинција Гуангдонг со својот мотоцикл прегазила 3 годишно детенце и без да застане си продолжила по патот. На снимката која што беше ...
сите 3 | | | веќе видена

Брадавиците се израстоци на телото кои не се толку опасни, но претставуваат естетки проблем. Многумина не сакаат да ги гледаат на своето тело, а користат разни ...
| | веќе видена

Овој зачин е еден од најздравите зачини, бидејќи има антибактериско, антивоспалително и антиканцерогено дејство. Куркумата го зајакнува имунитетот, а добра е ...
сите 4 | | | веќе видена

next