Поновото време е полно со примери на мега-корумпирани политичари кои избегале од нивните земји со огромен грабеж, но многумина од нив завршиле неславно и лошо. ...
| | веќе видена

Објавен е трејлерот за претстојната криминалистичка драма „Трага“, која собра одлична актерска екипа. Ова е ново остварување на режисерот Брајан А. Милер, а ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Бразилски пилот стана вистинска медиумска ѕвезда кога за време на летот искористил можност да премине во ислам. Тој започнал да го рецитира Шехадетот, исламски ...
сите 9 | | | веќе видена

Џенифер Анистон (49) е позната по својата совршена градба. Не е класична слаба девојка, а делува како здрава и силна жена. Тајната на нејзината совршена линија ...
сите 3 | | | веќе видена

И покрај тоа што сега се независни, споените близначки од Бутан, кои минатата недела беа разделени од австралиски хирурзи, не сакаат да бидат одвоени една од ...
сите 2 | | | веќе видена

Американецот од Милвоки направил тетоважа, не затоа што е фора туку за да добро се пошегува на сметка на луѓето кои не се откажуваат да даваат длабок смисла на ...
| | веќе видена

Се оптегкнува Србинка во Охрид на плажа кај Наумечта (во МЕТРОПОЛИС БИЧ) и му вели на келнерот: -Молим вас господине једно пиче са лимун, може и коктел да је ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред умирање имал само една желба: Итната помош веднаш запре и да му се исполни последната желба Лекарите од австралиската Итна помош ги освоија симпатиите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската пејачка Калиопи сними серија прашања од српските новинари во емисијата „Или – или“ . На едно од прашањата упатени до неа беше дали може да одбере ...
сите 6 | | | веќе видена

9-годишно момче почина во Холандија поради интоксикација со дезодоранс. Тој вдишувал спреј за да постигне состојба на опиеност. Холандските лекари, кои се ...
сите 6 | | | веќе видена

next