Познато е дека мајчиното млеко е подобро за бебињата (во однос на нутритиентите кои ги содржи) во споредба со вештачкото млеко, т.е формула, меѓутоа поради ...
сите 3 | | | веќе видена

Влажните марамчиња се „вистинско откритие“ за многумина, а се користат за чистење, бришење на лицето, наместо тоалетна хартија, за освежување во топлите летни ...
сите 2 | | | веќе видена

Опис на градот од 1888 година: Охрид и околината Многумина што не го виделе тој историски град туку само слушале или читале за него, не знаат ништо поточно за ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога двајца Ирци тргнале со детектор за метал да ја бараат изгубената бурма на едниот од нив, не можеле ниту да претпостават дека ќе си заминат дома побогати ...
сите 6 | | | веќе видена

Во светски рамки 4,2 милијарди луѓе живеат без безбеден пристап до санитацијата, а 297.000 деца под пет години умираат секоја година од дијареја како резултат ...
сите 9 | | | веќе видена

 Џејн Лу им одржа лекција за приземност на богаташите – таа е сопственичка на компанија за облека од 85 милиони долари, а на свадбата се појави во венчаница ...
сите 2 | | | веќе видена

Холивуд е вистинска машинерија. Освен за филмови, тука секоја година се појавуваат и нови актери кои се брилијантни со нивните перформанси и глума. Постојано ...
сите 2 | | | веќе видена

 Камења кои се тркалаат сами, пустина што цути, сонце што никогаш не заоѓа… Можеби овие нешта ви звучат како дел од филм, но можете да ги видите и на нашата ...
сите 2 | | | веќе видена

Земјоделците од општина Конче, до вчера сопственици на многу мали парцели оддалечени по минимум еден километар, денеска едногласно го усвоија предлог-планот за ...
сите 5 | | | веќе видена

Напуштен рудник за јаглен во Норвешка ќе биде местото каде што технолошкиот гигант Microsoft ќе го чува заштитен од апокалипса целиот софтвер со отворен код на ...
сите 2 | | | веќе видена

Како и луѓето, и животните имаат чувства - нема сомнение за тоа. И животните развиваат силни чувства кон оние што се грижат за нив или им го спасиле животот. ...
сите 3 | | | веќе видена

Кралот одлучил себе и своите сопруги да ги почести со нови Ролс-Ројс автомобили, а на поширокото семејство и поданици им подарил БМВ. И тоа би била сосема ...
сите 4 | | | веќе видена

Британскиот принц Чарлс е тешко болен, пишуваат британските медиуми. Папараците за време на неговата посета во Индија забележале дека неговите нозе и раце се ...
сите 9 | | | веќе видена

next