Кога нешто нè боли, склони сме да размислуваме дека такво нешто никој не почувствувал и дека ги трпиме најлошите можни болки. Иако болката е субјективно ...
сите 5 | | | веќе видена

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл е позната љубителка на природниот изглед и неутралниот мејкап. Најчесто носи минимална шминка и воглавно ги нагласува очите и ...
сите 22 | | | веќе видена

Популарниот американски сервис Нетфликс наскоро почнува да го емитува римејкот на серијата за Сабрина, тинејџерката вештерка со која многу генерации пораснаа. ...
сите 2 | | | веќе видена

Мистериозната геолошка појава околу Сахара која е видлива од вселената се наоѓа на подрачјето на денешна Мавританија. Таа претставува кружна формација со ...
сите 2 | | | веќе видена

Чуден објект е пронајден на Антарктикот. Тој би откриен со помош на апликацијата "Google Earth" И никој не знае за што станува збор. Мистериозниот објект е ...
сите 3 | | | веќе видена

По успешниот почеток на четвртата сезона, во недела следи втората епизода на „Фчерашни новости“. Еве што подготви екипата: - Ексклузивно: Фчерашни на протестот ...
сите 10 | | | веќе видена

Едно семејство во градот Бризбејн во Австралија затекнало сцена како од хорор филм во својата спална соба. Лана Филд, инаку професионален ловец на змии, не ...
сите 2 | | | веќе видена

Запознајте се со 90-годишната Фреди Олштајн. Таа била меѓу малкуте жени кои биле активистки во холандскиот отпор за време на Втората светска војна, заедно со ...
сите 3 | | | веќе видена

Бројните светски медиуми ги пренесоа драматичните најави кои ги објавил британскиот "The Sunday Times" за наводната скорашна ерупција на вулканот Катла на ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатата руска актерка Евелина Бледанс физички нападна жена од публиката, откако на несоодветен начин го спомна нејзинот син кој има Дунов синдром. ...
сите 7 | | | веќе видена

Ново комично видео на хумористичното дуо “Дебелиот крај”, кое е дело на двајцата другари Симе Златков и Наско Џорлев. Видеото носи назив “Ќотек”, а ќотекот го ...
сите 2 | | | веќе видена

Родителите чии деца престојувале во приватната градинка „Мис Попинс“ обвинуваат дека директорката извисила 24 деца кога за 24 часа решила да го затвори ...
сите 3 | | | веќе видена

next