Од вчера па до 24. јануари, вниманието ќе биде свртено кон Париз, каде што се одржува Модната недела посветена на Високата мода за пролет 2019. После првиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Земјиното магнетно поле, на кое се темелат глобалните навигациски системи, забрзано се менува, па така Северниот пол се повеќе и се побрзо се оддалечува од ...
сите 6 | | | веќе видена

Пристигна трејлерот за крими драмата “Hotel Mumbai” која е снимена според вистинска приказна за разорниот терористички напад кој се случи во хотелот “Taj Mahal ...
сите 2 | | | веќе видена

Голема сина дупка во Големиот корален гребен ги изненади нуркачите и тоа непријатно. Станува збор за голема шуплина во морското дно, отворена кон површината. ...
сите 12 | | | веќе видена

Пејачката Бритни Спирс ќе направи „пауза од работата на неопределено време“ за да може да му се посвети на нејзиниот болен татко, рече нејзината портпаролка. ...
сите 3 | | | веќе видена

Долгоочекуваниот филм на Ашгар Фаради со Пенелопе Круз и Хавиер Бардем во главните улоги, што имаше премиера на Филмскиот фестивал во Торонто, пристигнува во ...
сите 3 | | | веќе видена

Вчера во Санта Моника биле одржани доделувањата на "Critics Choice Awards". Славниот заводник, 58-годишниот Антонио Бандерас и неговата 38-годишна девојка ...
сите 2 | | | веќе видена

Истражувањата, спроведени во лабораторијата за медицинско- биолошки технологии НИИ за индустриска и морска медицина (Москва), станаа вистинска сензација. ...
сите 18 | | | веќе видена

Неодамна пејачот Жељко Јоксимовиќ во изјава за хрватските медиуми откри неколку детали од приватниот живот кој до сега не ги кажал во јавност.Иако до сега во ...
сите 13 | | | веќе видена

Големо задоволство ни е да ви го најавиме нашиот следен проект за 2019 година – нашата најголема музичка ѕвезда, Каролина Гочева, за прв пат во својата кариера ...
сите 10 | | | веќе видена

Дописник на Дејли Меил, Хрватска ја нарекол „речиси совршена земја за семеен одмор“, а за совршенство, според него, ѝ недостасуваат само песочни плажи. Даниел ...
сите 4 | | | веќе видена

За Лорен Санчез до пред неколку дена речиси никој не знаеше ништо, но во последните два дена откако изби скандалот и Безос потврди дека се разведува, целиот ...
сите 8 | | | веќе видена

Татјана Стојановска е дефинитивно една од најубавите ТВ презентерки во Македонија. Нејзината убавина се истакна уште на млади години додека беше манекенка и ја ...
сите 8 | | | веќе видена

next