Никола Макијавели, еден од најпознатите ренесансни политички филозофи и векови подоцна е актуелен, цитиран и катадневно присутен, посебно кога се во прашање ...
| | веќе видена

Серијата филмови „Жикина династија“ е вистински феномен и еден од најгледаните во историјата на југословенската кинематографија. Најмногу благодарејќи на ...
сите 2 | | | веќе видена

Eна Садиковиќ од Пријепоље се занимава со креирање на дигитални илустрации за веб сајтови и блогови. Таа сама наоѓа купувачи и ги продава своите услуги. Учела ...
сите 3 | | | веќе видена

Се верува дека читањето на дланка може да ја предвиди вашата иднина. Некои луѓе кои читаат на дланка ја користат само доминантната рака, додека други кажуваат ...
сите 10 | | | веќе видена

Тимот на Friday.mk добро знае дека деталите ја прават вистинската разлика и ве отсликуваат како вистински господин. Кога зборуваме за машкиот накит секогаш во ...
сите 4 | | | веќе видена

Погледнете ја сликата и одберете го листот кој ви е најпривлечен и на втората страна прочитајте го одговорот за вашиот избор.
сите 4 | | | веќе видена

Овој чај помага во спречување на опасни инфекции, тумори, пијте го често. голема лажица ѓумбир голема лажица цимет 1/6 лажици куркума 500 мл вода Измешајте ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Денес во библиотеката на Сибирскиот федерален универзитет беше презентирана соработката помеѓу Меѓународен Славјански Универзитет „Г. Р. Державин“ и неговите р ...
сите 3 | | | веќе видена

Ректорот на Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип, проф. д-р Блажо Боев, заедно со проректорите проф. д-р Кирил Барбареев и проф. д-р Дејан Мираковски, како и ...
| | веќе видена

Кристи Таволаци од Северна Каролина го плени вниманието на јавноста со своите фотографии на Инстаграм на кои разголена прави тешки јога пози. Поранешна ...
сите 3 | | | веќе видена

Грдата Бети или убавата Америка Ферера, објави потресна исповед на својот Инстаграм профил. Нејзината порака е јасна, доста беше молчење. Секојдневно се ...
сите 10 | | | веќе видена

next