Дефинитивно на популарната пејачка Шер годините не и можат ништо. Иако е во осмата деценија од животот таа изгледа како пред повеќе од четириесетина години. ...
сите 8 | | | веќе видена

Оние кои успеале да ги остават цигарите користејќи го овој метод, тврдат дека е „навистина неверојатно како функционира овој напиток“. Како што велат тие, ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред 19 години на Виенскиот бал во Скопје, Тони ја запроси Катерина и и ја направи вечерта која и онака е бајковита, незаборавна и не само неа, туку на сите ...
сите 6 | | | веќе видена

Водачота на некој проект од САД порачал дека сите би требало да живееме долго, а потоа да изумреме како вид – тоа би бил спасот за планетата Земја. Во екот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Додека светот е во паника од коронавирусот, да потсетиме кои од постоечките вируси се најсмртоносни. Беснило Беснило е една од ретките инфекции во светот која ...
сите 11 | | | веќе видена

Стилистка која според своето признание, работела три години како проститутка за најпознатиот српски естраден макро Михајло Максимовиќ раскажала за време на ...
сите 3 | | | веќе видена

 Волшебниците ги користат магичните зборови при изведба на одреден ритуал, како и магионичарите, додека изведуваат одреден трик. Еден од најчестите инкантации ...
| | веќе видена

 Мараја Кери и Ник Канон можеби веќе не се заедно, но дефинитивно им го овозможуваат најдоброто на нивните деца. Малите Морокан и Монро навистина имаат сè ...
сите 5 | | | веќе видена

 Многу луѓе се поврзани со своите роднини, браќа, сестри, меѓусебно се сакаат и почитуваат, но постојат и оние кои не можат да се поднесат. Иако се во крвно ...
сите 3 | | | веќе видена

 „Не се самоубив кога тргна сè кон лошо. Не ѝ се препуштив на дрогата, ниту на медитацијата. Се обидов да заспијам, но бидејќи не можев, пробав да пишувам. ...
сите 3 | | | веќе видена

 Ретко кој денес чита стрипови, особено во времето кога Марвел и DC веќе се погрижија да ги екранизираат сите суперхерои. Денешните деца своите денови ги ...
сите 2 | | | веќе видена

 Според астролозите и нумеролозите кај секој од нас, денот, месецот и годината на раѓање имаат влијание врз нашиот живот. Но се верува дека и името кое го ...
сите 6 | | | веќе видена

 На почетокот од нивната кариера, додека сè уште снимале нискобуџетни филмови и не биле познати на глобално ниво, многу од познатите личности биле во љубовни ...
сите 24 | | | веќе видена

 Вклучете ја стоперката и гледајте ја илустрацијата! Задачата е да пронајдете сонце помеѓу сите парички. Отсјајот дополнително ви ја отежнува работата, но и ...
сите 4 | | | веќе видена

 Една од главните карактеристики на здравата, урамнотежена личност е способноста да зборува и да делува директно. Без лажна скромност, без шокираност, ...
| | веќе видена

next