Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 21 | | | веќе видена

Големо задоволство ни е да ви го најавиме нашиот следен проект за 2019 година – нашата најголема музичка ѕвезда, Каролина Гочева, за прв пат во својата кариера ...
сите 19 | | | веќе видена

Кога била бремена четири месеци, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг Дерек дознале нешто шокантно. На нивната неродена ќерка ѝ е дијагностицирана аненцефалија. ...
сите 20 | | | веќе видена

Академик проф. Катица Ќулавкова е добитник на првата награда на меѓународниот конкурс „Антево слово“ 2018/19 година кој се одржува во Сицилија, Италија. По ...
сите 6 | | | веќе видена

За разлика од своите европски роднини, големите индиски пчели (Apis dorsata) не прават заштитна обвивка околу гнездото, кое се состои од само едно големо саќе, ...
сите 8 | | | веќе видена

30- годишниот Христијан,кој живее во Мелбурн, веќе подолго време е атракција на аеродромите низ целиот свет. Младиот музичар на светските аеродроми со својата ...
сите 19 | | | веќе видена

Не се сите масти нездрави, туку напротив – можат да направат доста за вашиот организам. Еве кои 6 намирници богати со масти можете да ги јадете и додека сте на ...
сите 12 | | | веќе видена

Антиоксидансите ја спречуваат оксидацијата на другите материи, а во биолошкиот систем служат за неутрализирање на слободните радикали. Иако различни материи ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако некогаш сте се запрашале дали положбата за спиење има врска со здравјето, го имаме одговорот. Според ајурведа, не е сеедно во која положба спиете, а дури ...
сите 9 | | | веќе видена

Со реновирањето, променет е изгледот на Телеком продавницата којашто доби сосем нов современ дизајн, а при уредувањето на внатрешноста е пренесен локалниот дух ...
сите 9 | | | веќе видена

Луис ван де Велде тврди дека годините за жените се само бројка, па поради тоа тие немаат предрасуди кон повозрасните мажи. „Жените дури кога ќе се погледнат во ...
сите 8 | | | веќе видена

Девојка од Англија го продаде „Х–боксот“ на своето момче за само 3 фунти откако дозна дека ја изневерил. Џорџија Џексон објави оглас на Фејсбук дека „ја ...
сите 8 | | | веќе видена

Стефан Живојиновиќ поради една фотографија во долна облека доби комплимент дека е совршен маж. Најмалиот син на Брена Виктор, објави фотографија од својот ...
сите 11 | | | веќе видена

next