На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа црн гол маж како напаѓа жена во Париз. Според описот на корисникот, видеото е снимено од едно кафуле и ...
сите 2 | | | веќе видена

Фатима Кан (21), која сака да се претставува како кралица на Снепчетот, е осудена на 14 години затвор затоа што не само што го организирала, туку и го снимила ...
| | веќе видена

Еден жител на американскиот град Ешвил во Северна Каролина видел дека некој се сместил во неговиот автомобил. Пришол поблиску и за зачудил кога видел како зад ...
сите 4 | | | веќе видена

 Секои татко и мајка ќе потврдат дека она што го правеле за првото дете, не го правеле ни половично за второто. И тука нема ништо страшно. Благодарение на ...
сите 2 | | | веќе видена

Се повеќе луѓе премногу време поминуваат пред компјутер. Ако сте во таква ситуација правете чести паузи и гледајте во билки. Околу 80 отсто од луѓето кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Идентичните сестри близначки, со своите сини очи и прекрасна руса коса, покажале нераскинлива врска уште од самиот почеток. Девојчињата растеле нормално и ...
сите 4 | | | веќе видена

Во април годинава, Лила Филиповска беше жртва на хакери кои успеаа да и го одземат профилот на Инстаграм, кој со помош на пријатели и стручни луѓе успеа да го ...
сите 6 | | | веќе видена

Поддршката од СОС Детско село за сопствен бизнис развој го поттикнува општествениот напредок Од 21-ви до 23-ти септември на платото пред Сити мол ќе се одржи ...
сите 13 | | | веќе видена

Турската ѕвезда, Мерве Ташкин им откри на медиумите дека се запознала со новиот голман на Бешикташ, Лорис Кариус. Кариус имаше лоша сезона на приватно ниво и ...
сите 3 | | | веќе видена

Актерот од “Пријатели” со месеци во болница, прв пат се огласи од март! Актерот Метју Пери, познатиот Чендлер од серијата “Пријатели”, веќе три месеци е во ...
сите 7 | | | веќе видена

Кога во фервруари оваа година, конечно признаа дека на нивниот 2-годишен брак му дошло крајот, не беше многу иненадувачки, особено поради фактот дека постојано ...
сите 3 | | | веќе видена

Десетгодишниот Јане Велковски, чија приказна за фудбалската љубов го обиколи светот, вчера се оперираше во Париз. Јане, кој боледува од спинална мускулна ...
сите 8 | | | веќе видена

Анастасија Ражњатовиќ неодамна во медиумите изјави дека не почитува голотија и не сака да се разголува на социјалните мрежи за да привлекува внимение. Имено ...
сите 20 | | | веќе видена

Неколку дена, едно од најголемите прашања во медиумите беше – дали пејачот Џастин Бибер и Хејли Болдвин, модел, се венчаа или не? И’ додека некои медиуми прво ...
сите 26 | | | веќе видена

Малкумина од вас не знаат дека познатиот актер Васил Зафирчев никогаш не пцуе или пак дека последните 500 денари би ги поделил со некој што нема. Но, за да ...
сите 4 | | | веќе видена

next