Нов Зеланд или Белиот облак како што го нарекува домородното население е со еден збор спој на природни убавини, смирен живот и место каде што е постигната ...
сите 2 | | | веќе видена

Луѓето грешат кога мислат дека мора да имаат “подлабок џеб“ за да се збогатат дополнително на пазарот на акции, изјавил познатиот инвеститор Рон Барон во ...
сите 2 | | | веќе видена

Обожавателите на тинејџерската ѕвезда Били Ајлиш знаат дека Џастин Бибер ѝ е идол од детството, а сега стана јасно дека и таа нему, во најмала рака, му е мила. ...
сите 4 | | | веќе видена

Операција на вродена срцева мана кај дете со мининална инвазивна техника се изведе за прв пат на одделот за детска кардиохирургија при Клиничката болница ...
сите 8 | | | веќе видена

Единствениот фестивал на отворено во Македонија - Д Фестивал се подготвува за своето јубилејно десетто издание кое ќе се одржи од 3 до 5 јули во Дојран. Ние ...
сите 2 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон ги оживеа плановите за изградба на мост вреден 20 милијарди фунти помеѓу Шкотска и Северна Ирска и смета дека инженерите ќе ...
сите 8 | | | веќе видена

На снимаката која е снимена во јуни и која набрзо стана вирална, се гледа статуата на Исус Христос на која тој е прикажан со затворени очи. Во еден момент, ...
сите 2 | | | веќе видена

Британската музичка ѕвезда Роби Вилијамс и неговата сопруга Ајда Филд по четврти пат станале родители Благодарејќи и на сурогат мајка тие го добија синот Бу ...
сите 24 | | | веќе видена

Во Младинскиот културен центар викендов се одржа концертна промоција на новиот албум од Hardfaced под наслов „Бессона дремка на брегот на младоста”. Во склоп ...
сите 3 | | | веќе видена

Снежната Русија ќе обезбеди сценографија за четвртата сезона на научно-фантастичната хорор серија на браќата Дафер. Во соопштение за медиуми во петокот, 14 ...
сите 3 | | | веќе видена

Без оглед дали го користите за спиење навечер или преку ден за одморање, овој дел од мебелот е мошне искористен. Знаете ли дека во душекот се наоѓаат милиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Многумина се согласни дека латино дивата Џенифер Лопез е една од најубавите жени на светот. Таа неодамна била на некоја прослава за која видливо е дека многу ...
сите 9 | | | веќе видена

next