Во приградието Ердец, кој се наоѓа во близина на Крагуевац, едно име носи посебна почит. Тоа е Срѓан Чирковиќ, наречен Ќиро фризерот. Срѓан е професионалец кој ...
сите 6 | | | веќе видена

На атинскиот аеродром „Елефтериос Венизелос“ 17 државјани на Украина се во притвор, вклучително и деца, кои пристигнале во Атина од Киев, и покрај забраната за ...
сите 3 | | | веќе видена

Тилан Блондо повеќе не е девојче… Тилан Блондо се прослави уште како девојче, запливувавјќи во модeлинг водите, а нејзината слава кулминираше пред десетина ...
сите 8 | | | веќе видена

„Децата мислат дека глумата е кога си некој друг, а Соња зборуваше дека глумата е кога си свој“, со овие зборови глумецот Драган Николиќ се присети на својата ...
сите 5 | | | веќе видена

Тие се откажуваат од раскинувањето затоа што мислат дека тоа ќе влијае лошо на другата страна, па затоа толерираат и се надеваат дека работите ќе се подобрат ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите сме сеуште под стрес од скорешните случувања во последните неколку месеци, но со оглед на тоа дека летото тукушто не пристигнало, работите се враќаат во ...
сите 5 | | | веќе видена

Бојко Борисов вчера ги извади на улица своите приврзаници. Повод - одлуката Бугарија да везе во чекалната за евро - зоната, што значи дека е извесно дека по ...
сите 2 | | | веќе видена

Според традиционалниот кинески систем за организирање на просторот, познат како фенг шуи, секојдневниот контакт со одредени билки може да ни помогне полесно да ...
сите 6 | | | веќе видена

Директори на сериозни државни институции и агенции, квази новинари и квази интелектуалци (и универзитетски професори), криминалци со досие на измамници ...
сите 2 | | | веќе видена

Тоа е термин кој се однесува на опсесивно-компулсивно нарушување, мускулна дисморфија, што главно ги погодува мажите...Сосема е спротивно на анорексија (што е ...
сите 3 | | | веќе видена

 Многу сакам сончогледи. Има нешто посебно убаво кај овој цвет што ми носи радост и топлина на душава. Токму затоа, штом ги видов фотките со сончогледови ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако летото го минувате во природа, веројатно користите некои од средствата за одбивање на комарци. Сепак, средствата кои се природни и кои се направени дома се ...
сите 4 | | | веќе видена

Постојат три главни начини на кои можете да ги наследите особините на родителот: преку доминантен или рецесивниот ген, и преку Х-хромозомот, односно само преку ...
сите 11 | | | веќе видена

Обожавателите ќе имаат прилика да слушнат десет бонус песни, меѓу кои ќе се најдат и три досега необјавени песни. Легендарниот бенд „Ролинг Стоунс“ откри дека ...
| | веќе видена

Ајде да погледнеме што велат бројките за мажите и нивните карактеристики во сексот.Од првиот секс, па сè до свадбата, интересно е што покажуваат ...
сите 8 | | | веќе видена

next