Сузана Турунџиева, нашата водителка, воедно и пејачка, веќе долго време не ја крие својата разочараност со општата ситуација во земјата. Па инспирирана од тие ...
| | веќе видена

Вестон и Калеб од Орландо на Флорида се близначиља кои станаа познати кратко откако се родени на 28-ми февруари.Видеото го направил нивниот татко, а на него се ...
сите 3 | | | веќе видена

Порталот Брајт Сајд состави листа од неколку симптоми кои можат да упатуваат на рак, со препорака дека треба да се земат сериозно предвид. Меѓутоа, ако ги ...
сите 15 | | | веќе видена

Нашиот мозок е мистериозна работа. Изгледа дека знаеме повеќе за универзумот отколку за она што се случува во нашата глава. Сепак, она што дефинитивно го ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што наближуваат деновите за вашиот одмор на плажа со многу сонце, мора да мислите и на тоа како да ја подготвите кожата за да не изгорите наеднаш и при ...
сите 5 | | | веќе видена

Штом слушнете “Кога лисјата паѓаат“, тоа веднаш ве асоцира на периодот кога турските серии започнаа да се емитуваат на македонските телевизии. На почетокот ...
сите 3 | | | веќе видена

Француските научници тврдат дека успеале да ја потврдат официјалната теорија дека Адолф Хитлер се самоубил во својот бункер во Берлин во април 1945-та година. ...
сите 8 | | | веќе видена

Тој се бореше против скандал, банкрот, развод и опозиција на неговата политичка кампања. Пред сè, тој е Доналд Трамп, 45-ти претседател на САД. Како ...
сите 2 | | | веќе видена

Клое Кардашијан неодамна стана мајка, но на луѓето им пречи што таа многу вежбала. Бизарни коментари на Твитер ја потикнале новата мајка да објави фотографии и ...
сите 2 | | | веќе видена

Јулија Рибакова, која е позната манекенка во Русија и тоа од оние плус сајз манекенки, остана изненадена кога го "изгубила" долниот дел од фустанот на црвениот ...
сите 9 | | | веќе видена

 Туристите се лесен плен за крадците насекаде на светот, и тоа не само по улиците, туку и во собите каде се сместувате. Според полициски статистики, само во ...
сите 3 | | | веќе видена

Дека нојот е најголемата птица во светот, веројатно веќе знаевте. Но, дали знаевте дека ова животно може да достигне брзина поголема од 60 километри на час? ...
сите 4 | | | веќе видена

next