Неговиот ведар дух и советите што им ги давал на студентите за позитивен став кон животот го направиле легенда, па студентите му возвратиле во иста мера. ...
| | веќе видена

 Немој да чекаш... Возбудливи моменти Зајдисонце Ретки прилики во кои ќе се напиеш Луѓе без кои ти поминува младоста Нова година Па, уште една Утре ден Следен ...
| | веќе видена

Запознајте се со 90-годишната Фреди Олштајн. Таа била меѓу малкуте жени кои биле активистки во холандскиот отпор за време на Втората светска војна, заедно со ...
сите 2 | | | веќе видена

Ич не знам што ми стана, верувајте. Почнав да го следам и проследувам, во неговите јавни настапи, оној Алек Шашардисаниот кој се роди во дебата со Рада ...
сите 6 | | | веќе видена

Според научно-метеоролошката категоризција на тропските бури, досега беше возможна само бура од највисока петта категорија, но новите параметри на промени во ...
сите 6 | | | веќе видена

 Дали знаете дека Лејди Гага би сторила сè за „духовите“ да останат надвор од нејзиниот дом, додека Николас Кејџ намерно купи таков „опседнат“ дом? Ѕвездите ...
сите 7 | | | веќе видена

 Сагата од неверства на Тристан Томпсон изгледа продолжува, само неколку месеци по раѓањето на неговата ќерка со Клое. Тристан Томпсон повторно беше уловен од ...
сите 2 | | | веќе видена

Дека дождот поинаку го гледаат децата, доказ за тоа е следново видео кое ќе имате можност да го видите. Во него едно мало девојче за прв пат во својот живот ...
сите 4 | | | веќе видена

Што е амбалажата? Има ли разлики помеѓу различните амбалажи? Зошто е важна амбалажата на производите? – Дали сте си ги поставиле овие прашања некогаш? Ако не, ...
сите 4 | | | веќе видена

Трој Џејмс е познат по улогите во хорор филмовите, но неодамна открил уште еден талент. Овој мултиталентиран човек знае да прави помалку застрашувачки и ...
сите 2 | | | веќе видена

Во продолжение прочитајте што се случува во вашето тело ако не се наспиете доволно. Мозокот работи послабо – Недостатокот на сон го намалува дотокот на крв во ...
сите 7 | | | веќе видена

 Кинеските таксисти со измама може да ви го испразнат паричникот, вечерниот шопинг во Швајцарија е невозможен. Кога одите во некоја странска држава логично е ...
сите 3 | | | веќе видена

next