Ѕвездата на ТВ серијата “Modern Family”, Сара Хиланд, во петокот гостувала во шоуто на Елен Деџенерис, каде открила дека се бори со психички проблеми. Хиланд ...
сите 2 | | | веќе видена

 Тоа е последното диво место на светот каде нема влада, политика и контакт со надворешниот свет. Изолирано е, екстремно и убаво... Пред стотина години ...
сите 3 | | | веќе видена

Малиот и сладок ракун сам дошол во дворот на еден човек, ова животинче толку било тврдоглаво што не сакало да си замине. Момчето кое успеало да го сними ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако порно актерката Август Ејмс си го одзеде животот во декември 2017 година, на нејзиниот профил на Твитер кој сѐ уште постои, минатата недела се појави нова ...
сите 5 | | | веќе видена

На крајот од одбележувањето на стогодишнината од Првата светска војна случајно беше открен гробот на француската медицинска сестра Маргарит де Гутиерм на ...
сите 2 | | | веќе видена

Европската комесарка за трговија Сесилија Малмстром рече дека нејзиниот мандат за постигнување трговски договор со САД е „речиси довршен“, што би го отворило ...
сите 3 | | | веќе видена

Често се жалиме на некои работи кои не ни одат од рака. Се чувствуваме лошо, обесхрабрени сме и немаме воља. Само размислуваме за лошите работи кои ни се ...
сите 4 | | | веќе видена

Зошто некои мажи и жени бараат некој многу помлад или постар од нив за врска, наместо некој на иста возраст? Секс терапевтката Луис ван де Велде вели дека ...
сите 2 | | | веќе видена

 Сите реагираме различно во стресни ситуации, а астрологијата ни овозможува поединечно толкување за секого според нашиот хороскопски знак. Замислете ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Маја Кузманоска 18 години предава англиски јазик во ОУ „Вера Циривири-Трена“ во Скопје. Таа е една од првите блогерки во Македонија, а успехот и добриот одѕив ...
| | веќе видена

Дора Вуксиќ од Нова Градишка, Хрватска, во декември, пред отворањето на нејзиниот мал ресторан за брза храна наречен „Peppers Sweet n’ salty“, на „Фејсбук“ ...
| | веќе видена

next