Република

Еден лубрикант во Република Македонија чини 415 денари. За 415 денари во овој момент во Ресен можат да се купат 830 килограми јаболка. 830 килограми јаболка за ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот новинар и директор на Телма телевизија, Атанас Кировски преку својот Фејсбук профил го коментира зголемувањето на даноците, кое го воведува ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски во своето гостување во емисијата „Отворено“ на телевизија Алфа во дебата со пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец ...
сите 16 | | | веќе видена

На маргините на Политичкото Собрание, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со Манфред Вебер, претседател на ЕНП во Европскиот ...
сите 286 | | | веќе видена

По примерот на Општина Сарај која ги ослободи од комуналии припадниците на ОНА и прилепските бранители бараат Општина Прилеп да ги ослободи од плаќање на ...
сите 2 | | | веќе видена

Во дебатата на Алфа, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кажа дека бришењето на одлуките на АСНОМ е задоволување на барањето на Грција која го испорача ...
сите 26 | | | веќе видена

Раководството на СПМ е изненадено од одржаната пресконференција на пратеничката Владанка Авировиќ за дадената изјава дека е претставник на СПМ во издвоената ...
сите 6 | | | веќе видена

Оперативците на УБК Ѓорѓи Лазаревски и Звонко Костовски кој доказите од нелегалното масовно прислушување во УБК му ги предавале на Зоран Верушевски, добиле ...
сите 10 | | | веќе видена

Принцот Чарлс и неговата сопруга Камила моментално се на турнеја низ Западна Африка во име на британската влада, а наследникот на тронот за време на посетата ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата грчка опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, говорот пред неговата пратеничка група на денешниот состанок, го ...
сите 109 | | | веќе видена

Десетгодишно девојче од Вискосин, САД е обвинето за убиство на шестмесечно бебе. Окружниот обвинител, Вејд Њувел изјавил дека девојчето, чии идентитет не сака ...
сите 6 | | | веќе видена

13-годишната Леонор, ќерка на шпанскиот крал Филип VI и кралицата Летиција, го одржа својот прв јавен говор. Таа им се обратила на присутните на одбележувањето ...
сите 2 | | | веќе видена

Бидејќи Рамковниот договор станува дел од преамбулата на Уставот, се отвора можност соодветната и правична застапеност да се примени и кај Собранието, каде што ...
сите 11 | | | веќе видена

Деновиве Ана Севиќ не се разделува од нејзиниот се уште законски сопруг Дарко Лазиќ кој претходниот вторник доживеа сообраќајна несреќа. Семејеството цело ...
сите 68 | | | веќе видена

Фудбалерите на Црвена Звезда денеска во Белград од 18:55 часот ќе ја пречекаат екипата на Ливерпул во рамките од четвртото коло во Лигата на шампионите, во меч ...
сите 111 | | | веќе видена

Четиригодишно девојче билo силуванo од петмина додека се лекувало на Одделението за интезивна нега во една болница на северниот дел од Индија. Девојчето ѝ се ...
сите 7 | | | веќе видена

next