Република

Дали Никола Груевски избега или власта му направи услуга? Расплетот на настаните поврзани со барањето политички азил на Никола Груевски во Унгарија го прави ...
сите 50 | | | веќе видена

По направените соодветни проверки, Министерството за внатрешни работи утврди дека лицето Никола Груевски, кое се бара заради извршување на казна затвор во ...
сите 377 | | | веќе видена

Работа која е платена 9.000 денари дневно, а никој не ја работи. Можеби вие ќе ја сакате? Оние кои не се задоволни со дневниците на Балканот можат да одат во ...
сите 2 | | | веќе видена

По веста дека Груевски е во Будимпешта и бара политички азил од Унгарија со своја реакција излезе Алијансата на Албанците. -Владата и МВР да поведат сметка и ...
сите 50 | | | веќе видена

Убијците , кои дошле од Саудиска Арабија на денот на убиството и по неколку часа си заминале од Истанбул во куферите носеле страшна опрема. Освен тоа , ...
сите 151 | | | веќе видена

Револт на медицинските сестри кај матичните лекари кои останале без работа. Месец дена по ветувањето на министерството за здравство дека со законски измени ќе ...
сите 66 | | | веќе видена

Гламур и луксуз во Версај се пиеле Бордо и шампањ. По крајот на церемонијата која се одржа пред Триумфалната капија во Париз и по завршувањето на сите ...
сите 36 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, рече на денешната прес ...
сите 110 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека измените на Законот за здравствена заштита за преземање во јавно здравство, на медицинските сестри кои претходно ...
сите 68 | | | веќе видена

Комитетот за интеграција на Република Македонија во НАТО на денешниот состанок ја финализираше програмата за продолжување на реформите чија цел е земјата да ...
сите 26 | | | веќе видена

Tурски брачен пар на својата венчавка сакале да направат нешто незаборавно. Иако можеле да уживаат во традиционална свадба, каде тие би биле во центарот на ...
сите 7 | | | веќе видена

next