Република

Во текот на претседателската кампања, Гордана Силјановска – Давкова на вечерашната дебатна емисија на ТВ21 рече дека новинари го следеле и го ставале на ...
сите 153 | | | веќе видена

Српските медиуми објавија дека сега во јавноста исплива фотографија од периодот додека тие беа во брак, која пејачката досега ја чувала во архива. Цеца и ...
сите 6 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати се согласија дека претседателот воопшто не може да даде амнестија, тоа го прави Собранието, а во изборна кампања тој не може ...
сите 153 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Силјановска Давкова вечерва ги поздрави граѓаните на Штип и им се заблагодари за ...
сите 153 | | | веќе видена

Време е да покажеме дека никогаш не сопревме, дека ниту едно зло не може да нè исплаши, ниту едно зло не е поголемо од она што ѝ е нанесено на Република ...
сите 3 | | | веќе видена

Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци се неколку чекори пред сите останати Секој хороскопски знак има свои доблести и мани, но кога станува збор за ...
сите 26 | | | веќе видена

СДСМ воопшто не ги исполнија ветувањата кои ги даваа пред граѓаните и дека мислат на граѓаните од едни избори на други и даваат лажни ветувања, порача вечерва ...
сите 68 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Блерим Река на ТВ дебатата на ТВ 21 рече дека поднел претставка до ДИК за говорот на омраза и валканата кампања со лажни вести ...
сите 24 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 178 | | | веќе видена

next