Република

Во ексклузивните документи до кои дојде Алфа , а кои потекнуваат од февруари 2008 година, односно два месеци пред самитот на НАТО во Букурешт на кој ...
сите 14 | | | веќе видена

Да биде јасен во однос на претстојниот референдум и да ги орхабри македонските граѓани да излезат и да гласаат, му порача денеска помошникот државен секретар ...
сите 332 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 16 | | | веќе видена

Професорката Тања Каракамишева јавно го повика Основното јавно обвинителство да отвори случај против премиерот Зоран Заев, кој на трибина во Крива Паланка ...
сите 120 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со помошник американскиот државен секретар за Европа и Евроазија, Вес Мичел. Како што ...
сите 333 | | | веќе видена

Поддршка за референдумот но координација и делување пред уставните промени, им сугерираат интелектуалците од Албанија на албанскиот политички фактор во ...
сите 46 | | | веќе видена

Потажно да не може да биде. Премиерот на земјата на која ѝ е судено со него да се самоукине, премиерот кој се срами да го изговори името на земјата под чие ...
сите 4 | | | веќе видена

Сојузот на македонски здруженија од дијаспората усвои платформа на Концефенција одржана на 11 септември 2018 година во Париз. Сојузот на македонски здруженија ...
сите 12 | | | веќе видена

Парагвајскиот фудбалер Салвадор Кабањас бил на чекор од трансфер во Манчестер јунајтед, но бил ранет во глава. Тој бил еден од најдобрите напаѓачи во Јужна ...
сите 4 | | | веќе видена

Од СДСМ денеска реагираа на обвинувањата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ кој на прес-конференција објави инсерт од видео на кој се гледа како премиерот ...
сите 127 | | | веќе видена

Зоран Заев ја одреди цената за која граѓаните треба да се откажат од националниот идентитет, односно отворено порача колку чини откажувањето од историјата, ...
сите 128 | | | веќе видена

СДСМ владее криминално и на централно и на локално ниво. Не може да се очекува ништо поинаку од соработниците на човек кој е три пати аболициран и кого целата ...
сите 46 | | | веќе видена

Без поддршка од коалициониот партнер Независни Грци, не постои владино мнозинство и потребни се избори, смета лидерот на грчката партија Река, Ставрос ...
сите 91 | | | веќе видена

Поранешната сопруга на Роман Абрамович го дала своето прво интервју по 11 години од нивниот развод, каде истакнала дека се гордее со своите пет деца. Ирина ...
сите 5 | | | веќе видена

По неколкудневни шпекулации дека Македонската радио телевизија нема да врши преноси од најдобриот европски ракомет и фудбал, сега и официјално стигна потврда ...
сите 156 | | | веќе видена

next