Република

Потпретседателот на Демократската партија на Албанија Еди Палока тврди дека премиерот Еди Рама и руското Министерство за надворешни работи се единствените кои ...
сите 20 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Антон Панчев во Патот кон…на Алсам М потенцира дека Бугарија во никој случај не го негира идентитетот на македонскиот народ, туку ги ...
сите 102 | | | веќе видена

Фејсбук статус на актерот Сашо Тасевски Не се посипувајте самите со пепел,во смисла ама мора и нам нешто да ни фали, штом сите удираат по нас како Македонци. ...
сите 12 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ: Господине министер Каракачанов, Со внимание ја проследив вашата денешна изјава каде велите дека, цитарам: „Да, ...
сите 20 | | | веќе видена

Прогласување на кризна состојба, после 2 месеци изгубено време за сериозни мерки, му доаѓа како признание на немоќта, или пострашно, на неспособноста во ...
сите 25 | | | веќе видена

Кризна состојба за чекор назад во борбата против #COVID. Пред 8 месеци предложив воведување на кризна состојба, пред сè затоа што таа е регулирана согласно ...
сите 492 | | | веќе видена

Институт за ТБЦ, Ковид центар. Нема никој, нема кого да прашаш, не креваат на телефон. Семејствата оставаат храна и вода за нивните блиски кои се во Центарот, ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев во изјава за медиумите ги потврди заложбите и посветеноста на Владата, во справување со здравствената криза предизвикана од ...
сите 492 | | | веќе видена

Пациент заболен од ковид 19 во му ја отстапил својата ограниченa квота на кислородна поддршка на својот син, кој исто така бил заразен со коронавирусот, по што ...
сите 5 | | | веќе видена

Златната копачка во италијанската Серија А минатата сезонава Чиро Имобиле ќе го памети корона-периодот по неговото лудило. Напаѓачот на Лацио на своја кожа го ...
сите 20 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека патријархот на Српската православна црква Иринеј е „во тешка здравствена состојба, но дека, фала му на ...
сите 254 | | | веќе видена

По откажувањето на закажаното интервју со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, денес вестите на Телма без ниту еден прилог за прес-конференциите на ...
сите 40 | | | веќе видена

next