Република

Мотивите на Костадин Костадинов за заташкување на истрагата за „Рекет“ се јасни. Се работи за страв јавноста да не дознае дали во телефонот на Боки Тредичи ...
сите 115 | | | веќе видена

После болјерот и кадата нуркачите од „Акватек“ го комплетираат цел тоалет. На дното на Охридското езеро пронајдоа и казанче од купатило. На неколку метри од ...
сите 5 | | | веќе видена

Каменот на сопнување во текот на преговорите за Законот за јавно обвинителство не е Катица Јанева туку барањето за затворање на постапките кои се почнати од ...
сите 374 | | | веќе видена

Шеесет и шестгодишниот пациент заразен со западнонилска треска, кој е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје, се уште е во тешка ...
сите 41 | | | веќе видена

Владата го утврди текстот на Предлог на Закон за задолжување на Република Македонија кај Меѓународната банка за обнова и развој- Светска банка по Договорот за ...
сите 47 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по вчерашниот неколкучасовен исказ во Обвинителството, беше забележана на прошетка на кејот на Вардар. По ...
сите 11 | | | веќе видена

Апелацискиот суд во австралиската држава Викторија ја потврди затворската казна на кардиналот Џорџ Пел, кој е осуден за сексуално злоставување деца. Одлуката ...
сите 21 | | | веќе видена

Лидерот на албанската опозиција, Љуљзим Баша во нова видео порака на социјалната мрежа „Фејсбук“ го обвини албанскиот премиер, Еди Рама за огромна кражба. Еди ...
сите 37 | | | веќе видена

Последната изјава на ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо со сигурност нема да им се допадне на голманите ширум светот, посебно на оние врвните. Според ...
сите 84 | | | веќе видена

next